Ülo Toomsalu • 11. november 2004 kell 6:38

SLÕL: Kino Kosmose kõrvale tuleb kaheksakorruseline ärihoone

Eile võttis Tallinna linnavalitsus vastu Liivalaia, Pärnu maantee ja Peeter Süda tänava vahelise maa-ala detailplaneeringu.

Muu hulgas on Liivalaia tänava ja Pärnu maantee nurgale plaanitud kaheksakorruseline tornhoone, kirjutab SL Õhtuleht.

Detailplaneeringuga on kavas Tallinna kesklinna 4,68 ha suurusele maa-alale 20 krunti olemasolevate hoonete ja teede teenindamiseks, ärihoone ja -pindadega mitme korteriga elamute ehituseks ning haljasalade ja teede rajamiseks, teatas Toomas Pirn Raepressist.

Planeering püüab lahendada probleeme, mis on tingitud ühelt poolt vajadusest säilitada kvartali miljöö, kinnistustruktuur ning arhitektuuriväärtuslikud ehitised ning teisalt soovist korrastada kesklinna tänavatevõrk ning luua tehnovõrkude väljaehituseks vajalikud koridorid. Arvestatud on ka Pärnu maantee laiendamise vajadusega.

Detailplaneeringu kinnitamisele järgneb Toomas Pirni sõnul avalik väljapanek linnaosa valitsuses ja SAPAs. Selle käigus laekuvate protestide ja ettepanekute läbivaatamisele ja vastamisele järgneb detailplaneeringu kehtestamine. Pärast seda on võimalik uusi ehitusmahtusid projekteerima asuda.

Detailplaneeringu koostas arhitektibüroo Koot Koot OÜ.

Hetkel kuum