Tallinna volikogu kinnitas väikeettevõtluse arendamise programmi

25. november 2004, 17:41

Tallinna volikogu kinnitas väikeettevõtluse arendamise programmi, mille eesmärk on toetada ja arendada väikeettevõtlust pealinnas, teatas pressiteenistus.

Tallinna volikogu kinnitas täna väikeettevõtluse arendamise programmi aastateks 2005-2007, mille eesmärk on sihikindlalt toetada ja arendada väikeettevõtlust pealinnas.

Antud programm on jätkuks väikeettevõtluse arendamise programmile aastatel 2002-2004. Tallinna abilinnapea Kaupo Reede sõnul soovib linn ettevõtluse toetamise kaudu suurendada linnas ettevõtlikkust ja parandada tööhõive situatsiooni. 'Väikeettevõtlusel on Tallinnas jätkuvalt oluline kasvuruum, mis looks paindlikumalt juurde uusi töökohti,' märkis Reede. 'Tööjõuturg on siiski piiratud suurettevõtluse arenemiseks ning eriti tehnoloogilise suunaga väikeettevõtluse toetamine on vahend konkurentsivõime tõstmiseks.'

Programmi järgi linn jätkab finantstoetuste ja nõustamisteenuste pakkumisega nii alustavale kui ka laienevale ettevõttele. Ühtlasi laiendatakse mentorlusprogrammi seniselt väikeettevõtjatelt keskmise suurusega ettevõtetele. Järk-järgult tõstetakse ka inkubatsiooniteenuste standardeid ja kvaliteeti ning avatakse ka uus ettevõtlusinkubaator 2006. aastal Kristiines. Ühtlasi arendatakse välja innovatsiooni tugiteenused Tallinna Tehnoloogiapargis.

Eelmise programmiga võrreldes näeb järgnevate aastate väikeettevõtluse programm senisest enam ette tehnoloogiapõhise väikeettevõtluse arendamist ning toetamist ja välisinvestorite kaasamist siinsesse ettevõtluskeskkonda.
Programmi elluviimise tulemusena toimib Tallinnas koostöös riiklike programmide ja meetmetega kõiki ettevõtte arenguastmeid hõlmav terviklik toetuste ja tugiteenuste süsteem ettevõtluse arendamiseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing