PM: Riigikogulased otsustasid jääda ka volikogudesse

26. november 2004, 08:13

Rahvasaadikud jätsid endale võimaluse istuda üheaegselt nii Riigikogu kui kohalike volikogude toolil.

Eile toetas 41 Reformierakonna, Keskerakonna ja Rahvaliidu fraktsiooni liiget reformierakondlase Väino Linde ettepanekut taastada rahvasaadiku õigus olla samaaegselt ka valla- või linnavolikogu liige, kirjutab Postimees.

Muudatusettepaneku vastu oli 30 Res Publica, Isamaaliidu, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonide ning sotsiaalliberaalide rühma liiget. Õiguse kahel toolil korraga istuda kaotas Riigikogu kaks aastat tagasi, enne viimaseid kohalikke valimisi ning jõustuma pidi otsus alles 2005. aasta omavalitsuste valimise järgsel päeval.

«Meie seisukohad on lihtsalt muutunud,» nentis reformierakondlane Väino Linde, kes kuulub Riigikogu liikmena veel ka Pärnu linna volikokku. Muudatusettepaneku põhjus on soov olla võimalikult kursis kohalike probleemidega ning volikogu liikmena on selleks parim võimalus, kinnitas ettepaneku algataja.

Rahvaliidu fraktsiooni aseesimees Tiit Tammsaar vastandus aga oma erakonnale, kinnitades Postimehele, et kahel toolil istumist ta loomulikult eetiliseks ei pea. Miks aga fraktsioon sel juhul muudatuse poolt hääletas, aseesimees selgitada ei osanud.

Muudatusettepaneku vastu hääletanud Res Publica fraktsiooni aseesimees Indrek Raudne oli hääletuses pettunud. Kui teed üheaegselt kahte tööd, siis ühte teed paratamatult halvasti, nentis Raudne, kes nägi muudatuse pooldajate otsuse taga põhiliselt isiklikke huvisid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing