Ülo Toomsalu • 3. detsember 2004 kell 6:16

PM: Ühiskondliku Leppe Sihtasutus otsib ruume

Mullu loodud Ühiskondliku Leppe Sihtasutus küsib endiselt tööruume Tallinna linnavalitsuselt, sest turuhinnaga bürooruumide rentimine käib neile üle jõu.

Veebruaris kaheaastaseks saav Ühiskondliku Leppe Sihtasutus (ÜLS), mis on loomisest saadik turuhinnaga kontoripinda rentinud, püüab juba mitmendat korda Tallinna linnavalitsuse toel enesele soodsamat rendipinda leida, kirjutab Postimees.

Novembri keskpaigas saatis Riigikogu aseesimees Peeter Kreitzberg Tallinna linnapeale Tõnis Paltsile kirja, milles palus linnalt abi büroopinna otsustuskorras sihtasutuse käsutusse andmiseks.

Kreizberg, kes on ühtlasi ka ühiskondliku leppe foorumi kaasesimees, ütles Postimehele, et ÜLSi rahaline seis on nullis, kui mitte miinuses ja seetõttu vajab sihtasutus odavamat pinda kui praegune.

Tallinna linnapea kommunikatsiooninõunik Jaano-Martin Ots ütles Postimehele, et Palts isiklikult ei ole sihtasutuse probleemiga tegelenud. «Vastavalt Tallinna linnavalitsuse töökorraldusele läks kiri vastamiseks elamumajandusametile,» märkis Ots.

«Elamumajandusamet tegi sihtasutusele ettepaneku tutvuda saadaval olevate pindade loeteluga, valida nende hulgast sobiv ning alustada läbirääkimisi pinna valdajaga,» rääkis Ots.

Eile polnud Tallinna kodulehel kesklinnas saadaval ühtki vaba rendipinda.

Hetkel kuum