• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Microsoft Eesti juht keskendub klientidele

  Milliseid sihte olete oma elu jooksul seadnud? Koolis käisin nõukogude ajal, tagantjärele vaates ei oleks osanudki mingeid pikemaid sihte tollal seada ja kooli kui sellist võtsin ise küllap üsna kergelt ning eelkõige olen oma heade baasteadmiste eest tänu ja sügava kummarduse võlgu tugevale ja tollal väga hea pedagoogilise kaadriga Miina Härma Gümnaasiumile.
  Kelleks Te unistasite saada? Ma ei mäleta, et mul oleks olnud sellist visionäärset unistust, nagu saada kosmonaudiks või jõuluvanaks. Oma vanemate eeskujul arstiks saada pole ma tahtnud, kuigi pean kõikidest tohtritest väga lugu ? pigem tajusin väga varakult, kui raske see elukutse on ja miskipärast ei leidud endas jooni, et seda teed minna. Millegi loomine ja arendamine on siiski olnud koos minuga alates lapsepõlvest ? ma jumaldasin LEGOt, igasuguseid metallkonstruktoreid, võimalusi midagi saagida ja kokku klopsida jne. Tädi on mul arhitekt ? olen lapsena kokku joonistanud mingeid futuristlike majade plaane.
  Lõpuklassides teadsin üsna täpselt, et tahan minna edasi õppima inseneriks ja seda tehnilisele erialale, mis seotud elekroonikaga ja millegi loomise-arendamisega; majandus ja juhtimisega seonduv mind tollal ei paelunud.
  Kes suunas Teid elukutse valikul? Ega õiget suunajat polegi olnud, kõik on läinud suhteliselt juhuslikult, pigem olen lasknud ennast elul juhtida. Kitsamas mõttes olen oma IT-valdkonna suundumuses tänu võlgu oma õppejõule ja diplomitöö juhendajale Avo Otsale, kes oli selleks eeskujuks ja suunajaks. Aga kindlasti ka oma varasematele kolleegidele Tartu Ülikooli päevilt.
  Oskasite mõelda Tartu Ülikoolis vaneminsenerina töötades, et Teist saab see, kes praegu olete? Ratsionaalselt kindlasti mitte. Samas suunati mind tollases ametis järjest rohkem projektidele, mis vajasid rohkem juhi- kui spetsialisti rolli ning muutuvas ajas asusin kaugõppesse õppima välismajandussuhteid.
  Mida tähendab Teile Microsoft? Üht maailmas lugupeetud ettevõtet, kelle tegevus on suunatud sellele, et inimesed ja ettevõtted suudaksid oma võimeid ja võimalusi paremini rakendada efektiivsete IT-süsteemide ja tehnoloogiate toel.
  Tänases juhirollis näen enda ülesannet tagada Microsofti esindus ja tegutsemine kohaliku ettevõttena, olla lähedal meie klientidele ja partneritele, tagada neile kõik vajalikud tugifunktsioonid ja teave, kompromissitult tegutseda meie klientide ja partnerite heaolu nimel.
  Mis on hea juhi eelduseks? Lugupidamine ja pühendumine oma tegevusvaldkonnale ja meeskonnale. Hea juht ei ole pelgalt käskija-kontrollija, vaid pigem treener, kes nõustab ja toetab, tagab igaühele tegevusruumi ja võimalused initsiatiiviks.
  Samas peab juht olema nõudlik nii enda kui ka oma alluvate suhtes, tal peab olema selge vastutus oma kohustuste ees. Kindlasti sellele tuleb lisada ka edule suunatud analüüsivõime. Heal juhil peab olema võime näha tervikeesmärkide sees detaile ja seoseid, seada meeskonnaga need õigesse korda ja kavandada tegevused. Hea juht hoolib inimestest ja nende isiklikust arengust ettevõttes. Ta suudab ise eristada tähtsatest ja kiiretest asjadest need kõige olulisemad ning ka meeskonda toetada õigete prioriteetide seadmisel. Heas juhis peab olema midagi, mis hoiab meeskonnas sädet ja sisemist energiat.
  Kui oluline on Teile karjäär? Ma ei pea karjääri omaette väärtuseks, see on ikkagi ühes tervikus muude väärtustega. Karjäär on seegi, kui suudad järgmisel aastal perele pühendada rohkem aega kui tänavu.
  Millega oleks võimalik meelitada Teid mõnele teisele töökohale? Usun, et järgnevate aastate jooksul ei ole mind võimalik teise ametisse meelitada. Kindlasti on mul eesmärgiks olla tänases ametis vähemalt nii kaua, et on võimalik anda hinnag tehtule, see on ligi paari-kolmeaastane periood.
  Millisel kohal on Teile pere? Kompromissitult tähtsal kohal. Abikaasa on mulle asendamatu kaaslane ja parim nõustaja. Olen püüdnud oma laste jaoks alati aega leida. Elus on olnud vaja teha valikuid pere ja töö vahel ning otsused on tulnud pea alati pere kasuks.
  Milliseid sihte olete endale elus seadnud? Esmalt ? pühendumine perele ja lastele, see on mulle jätkuvalt tähtsaim. Pärast TTÜ lõpetamist ma oma sihte kuigi teadlikult ei seadnud, pigem olid need seotud ühiskonnas toimuva ja sellest tulenevate võimalustega.
  Tartu Ülikoolis töötades olin seotud ka Tartu ja Uppsala ülikooli vaheliste projektidega, sealt sain esimesed juhiristsed. Oleksin võinud vaneminseneri ametis edasi olla, aga ei näinud nii enda jaoks edasiminekut, seda poleks olnud ka osakonnajuhatajaks saades. Nii jõudsin arvutite juurde ja erafirmasse.
  Aastal 1997 võtsime koos partneriga eesmärgiks ehitada nullist üles oma valdkonnas juhtiv ettevõte ? tänaseks on selles ettevõttes 40 töötajat ja teatud-tunnustatud koht professionaalse teenuse turul Eestis.
  Tunnen Arnet ligi kümme aastat. Alustasime mõlemad IT-valdkonnas infrastruktuurilahenduste loomisega ehk siis arvuti riistvara müügi ja teenindusega. Arne oli sel ajal ühe edukama Tartu IT-firma müügijuhina heaks koostööpartneriks.
  Ta on laia silmaringiga tulemusele orienteeritud juht. Lisaks üliheadele suhtlejaomadustele on tal oskus eristada olulist, mis annab kokku kindlasti Eesti ühe parima müüva juhi ? seega ideaalne isiksus valdkonnas, kus uusi tehnoloogia arengust tulenevaid võimalusi tuleb levitada.
  Arne saavutuseks firmas Columbus IT Partner oli tugeva kliendibaasi tekkimine. Tema aktiivsus ja kommunikatiivsus oli ettevõtte kasvufaasi oluliseks mootoriks.
  Ta on väga sobiv, ja ma julgen öelda, et isegi asendamatu juhtima Microsofti Eesti esindust.
  Autor: Signe Kalberg
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Vastukaja: rahandusminister viskab krüptobeebi koos vanniveega välja
Virtuaalvääringu teenuste valdkonda ei tuleks poliitilisel tasemel häbiplekistada ja hävitada, kirjutab advokaadibüroo LEXTAL partner Rauno Kinkar vastukajana rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse äsjasele väljaütlemisele.
Virtuaalvääringu teenuste valdkonda ei tuleks poliitilisel tasemel häbiplekistada ja hävitada, kirjutab advokaadibüroo LEXTAL partner Rauno Kinkar vastukajana rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse äsjasele väljaütlemisele.
USA Toidu-ja Ravimiamet hääletas kolmanda vaktsiinidoosi vastu
Reedel hääletas USA Toidu-ja Ravimiamet (FDA) Pfizeri kolmanda vaktsiinidoosi heakskiitmise vastu, vahendab Yahoo Finance.
Reedel hääletas USA Toidu-ja Ravimiamet (FDA) Pfizeri kolmanda vaktsiinidoosi heakskiitmise vastu, vahendab Yahoo Finance.
Venemaal algas AstraZeneca vaktsiini tootmine
Venemaal Moskva oblastis Puštšinos algas AstraZeneca koroonavaktsiini tootmine ravimifirmas R-Farm, teatab TASS.
Venemaal Moskva oblastis Puštšinos algas AstraZeneca koroonavaktsiini tootmine ravimifirmas R-Farm, teatab TASS.
Rahandusministri arvates võiks rahapesu andmebüroo litsentside andmise peatada
Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on virtuaalvääringu teenuste pakkujatega seotud rahapesu ja terrorismi rahastamise riskid Eestis kasvanud ja praegune olukord vajab riigi kiiret tegutsemist.
Rahandusminister Keit Pentus-Rosimannuse sõnul on virtuaalvääringu teenuste pakkujatega seotud rahapesu ja terrorismi rahastamise riskid Eestis kasvanud ja praegune olukord vajab riigi kiiret tegutsemist.