Saatanlikult kirglik õhtu jõulueelses Tallinnas

Christel Karits 17. detsember 2004, 00:00

Tango on oma salapäraga juba üle sajandi vallutanud maid ja inimeste meeli. See kunagi saatanlikuks peetud tants peegeldab suuri tundeid ? armastust, vihkamist, kirge ja armukadedust.

?Teie ees saavad kahe tunni jooksul olema meie parimad tantsijad,? lubab Tango Seduccioni lavastaja, koreograaf ja esitantsija Gustavo Russo. Pressiesitlusel nähtud katked kolmeosalisest etendusest ei lase ses kahelda. Tantsijate sammuseadmine on põhjamaise temperamendi jaoks rabav, kuid suurimat rolli mängib hingestatus, milleta õiget etendust ei sünniks. ?Suur süda on selle tantsu juures peamine,? kinnitab Russo.

Tango Seduccioni tähed on võlunud vaatajaid üle kümne aasta, esinenud vaimustavate etendustega mitmel pool maailmas. Meie publikuni jõuab seekord nende kolmas programm ? omanäoline ülistuslaul tangole, mosaiik inimtunnete laiast skaalast. Laupäeval Tallinna Linnahallis esinevad tantsijad on võitnud hulgaliselt auhindu rahvusvahelistel festivalidel.

Tango Seduccion on loodud Astor Piazzolla muusikale, kes oskab suurepäraselt oma heliteostes edasi anda tangos peituvat dramatismi. ?Kui aga Piazzolla muusikale, mitmete tuntud koreograafide peensusteni läbitöötatud tantsuseadetele ja temperamentsetele tantsijatele lisada veel efektsed ja isikupärased kostüümid ning valgusemäng, siis saame tulemuseks suurepärase tangoetenduse, mis väärib vaatamist,? kinnitab korraldaja Valentina Kolomainen.

Tango sünnimaal Argentinas on see tants kõige ehedam ja tangorütmid kõigil veres.

Seal on tango rohkem kui lihtsalt tants, see on argentiinlaste usk ja armastus, nende kirg, valu ja isikupära. See on kahe partneri ? mehe ja naise vaheline duell, ürgne tõmme teineteise poole, tantsuline varitsusmäng ? kes keda suudab alistada, kus võidab tugevam, tahtejõulisem, meeletum

Pärast etendust on ka põhjamaisel publikul võimalus oma temperament proovile panna. Fuajees on elav muusika ja tantsuplats kõigile avatud. Töötavad baarid. Külastajad on oodatud pidulikus riietuses.

Tango Seduccioni lavastaja, koregraaf ja esitantsija Gustavo Russo (pildil) sündis 1970. aastal Buenos Aireses. Argentina tangot kui kunsti on ta õppinud alates 16. eluaastast.

Juba 18aastaselt ilmnes, et Gustavo on üks maailma andekamaid Argentina tango tantsijaid. Ta alustas oma rahvusvahelist karjääri, osaledes tähtsamates tangoetendustes, filmides ja teleprogrammides.

Professionaalne karjäär algas 1990. aastal, kui noormees tantsis sellistes tangoetendustes nagu ?Taconeando?, ?La Ventana?, ?La Veda?, ?Che Bandoneon?, ?Senor Tango? ja ?The Argentine Tango Show?.

Ta esines solistina teleprogrammis ?The Big Value of the Tango?, reisis Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos koos Mariano Moresiga, tantsis peaosa tangoetenduses ?Viva Tango?, mis võitis auhinna Estelares del Mar kui parim tangoetendus.

1992. aastal kutsuti Gustavo tantsima maailmakuulsasse Tango Passioni truppi, mille koosseisus esines mitmel pool maailmas, kaasa arvatud hooaeg Broadwayl. Kuni 1999. aastani oli selle trupi esitantsija ja staar.

1999. aastal lõi Gustavo Russo tantsukompanii Tango Seduccion, kus lavastas ja seadis tantsud oma uuele tantsuetendusele ?Tango Seduccion?.

Maailmas on kaks tangomaad, Argentina ja Soome, kus tango on populaarne nii muusika kui ka tantsuna. Tantsitakse aga erinevalt.

Argentina tango võib jagada kolmeks: tango-tango, tango-milonga ja tango-valss. Kõik kolm tango varianti on oma olemuselt erinevad. Esimene on aeglane partneri tunnetamine ja juhtimine, tants nagu jutustus. Teine, tango-milonga, on kiirem variant, kus tango põhisamme tantsitakse kiirema tempoga. Kolmandas variandis esitatakse sammud ja figuurid valsirütmis kolme peale.

Ennekõike on kõik need kolm tangot kui sõnatu jutustus partnerile, mil tantsivad enamasti jalad. Sellist väljapoole elatud kirge ja teravaid peapöördeid, nagu me seltskonna- või võistlustantsus näinud oleme, Argentina tangos pole. Partneri tunnetamine on väga tähtis igas eluvaldkonnas, miks mitte õppida seda argentina tango kaudu?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:28
    Otsi:

    Ava täpsem otsing