ATKO Grupil salakütuse tootmise kahtlus

Anne Oja 20. detsember 2004, 00:00

Ida politseiprefektuuri kriminaalosakonna majanduskuritegude talituse komissari Jevgeni Fedorenko sõnul võeti ASi Järve Bussipark läbiotsimise käigus ära kütusekäivet tõendavad dokumendid. ?Sellel territooriumil on tõesti üks eksperimentaalkorras kütust tootev ettevõte, kuid see on teise nimega,? ütles Fedorenko. Kuna uurimine on pooleli, ei soostunud ta kütusetootjast lähemalt rääkima.

Reedel teatas ATKO Grupp pressiteate vahendusel, et peab reidi eestvedajaks autoettevõtete liitu, kes nende hinnangul valekaebusi kirjutab ja väidab, nagu toodaks Järve Bussipark salaja kütust, mida kasutavad kõik grupi tütarettevõtted.

ATKO Grupi juhataja Margo Tomingase sõnul ostavad gruppi kuuluvad ettevõtted kütust tunnustatud kütusefirmadest. Mingit kütusetootmist Järve Bussipargis ei toimu, selgitas ta. Juhtunu viitavat hoopiski ülitihedale konkurentsivõitlusele bussiturul. Asja teeb keerulisemaks, et ATKO Grupp on korduvalt vaidlustanud riigihankeid ja kogunud sellega vaenlasi.

Autoettevõtete liidu juhi Villem Tori kinnitusel sai liit vihje Järve Bussipargis püsti pandud kütusetootmise kohta ja palus seda kontrollida. Vihje kohaselt tootis ATKO Grupp selleks luba omamata 3?5 tonni kütust päevas.

?Minu teada on algatatud ka kriminaalasi,? lausus Tori. Tema andmetel algatas Ida politseiprefektuur kütuse toorme päritolu ja maksude tasumise õigsuse uurimiseks kriminaalasja 13. detsembril.

Vihjete kontroll on üks osa meie kohustustest ja töömeetoditest, kommenteeris maksu- ja tolliamet. ?Seetõttu jääb arusaamatuks kontrollitava teravatooniline reageering,? vahendas ameti pressiesindaja Aivar Pau.

Kolmveerand aasta jooksul on maksuametnikud kontrollinud 457 tanklat ja avastanud mittekvaliteetse kütuse müüki 53 juhul. Maanteel on sõidukeis avastanud solkkütust 304 juhul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:59

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing