Ülo Toomsalu • 19. mai 2005 kell 5:21

EPL: Eesti Energia ei anna Leedu riiki nurjunud erastamise pärast kohtusse

Leedu pani 2003. aastal müüki 71 protsenti oma elektrivõrgufirma Rytø Skirstomieji Tinklai aktsiatest ja Eesti Energia tegi pädeva ostupakkumise.

Leedu riik otsustas aga poliitilistel asjaoludel erastamise peatada, ehkki Eesti Energia hindab konkursil osalemise kuludeks ligi 15 miljonit krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Oleme Leedu erastamisagentuurilt tagasi saanud pakkumise tagatistasu 200 000 litti (900 000 krooni). Meie nõudele kompenseerida ka ülejäänud kulud vastasid nad eitavalt,? ütles Eesti Energia finantsdirektor Sandor Liive. Ta tõdes, et konkursi tingimuste järgi oli leedukatel ka selleks õigus.

Liive sõnul on kaalutud kulude sissenõudmist kohtu kaudu ja analüüsitud seniseid erastamise kohtuasju Leedus, mis ei ole kohtuskäiku soosinud. ?Meie huvid Leedus on pikaajalised. Seega peame arvestama otsuse tegemisel ka neid aspekte, kuidas käitumine võib mõjutada meie tulevikuvõimalusi Leedus,? ütles Liive.

Eesti Energia eesmärk on luua kolme Balti riiki hõlmav energiafirma, mis tagaks Baltimaade energiasektori sõltumatuse Venemaast ning võimaldaks elektrienergia eksporti Skandinaaviasse.

Hetkel kuum