Peeter Raidla • 26 august 2005

Stockholmis toimus suur raharööv

Kolmapäeva öösel vastu neljapäeva murti Stockholmis sisse turvafirma Securitas ruumidesse, kus hoitakse Stockholmi pangaautomaatide raha.

Postimees Online kirjutas viitega ajalehele Aftonbladet, et hoolikalt ettevalmistatud röövi käigus langes varaste saagiks rohkem kui 100 miljonit Rootsi krooni.

Varastejõuk murdis kalluriga turvafirma Securitas territooriumile ning rammis kontorihoone seina, mis varises kokku. Keskseifi nad siiski sisse ei pääsenud, kuid kontoris olnud väiksemad seifid tühjendati.

Kümme Securitase turvatöötajat põgenes automaatrelvadega varustatud röövlite eest. Vargad jõudsid laiali jagamiseks valmis pandud raha röövida ja põgenesid enne politsei saabumist.

Politsei saabudes vedeles varguspaigas rahatähti ning pommirühm võttis uurimiseks kaasa mahajäetud koti.

Põgenemisteele viskasid röövlid teravaid metallpiike, mille tõttu purunesid 50 auto rehvid. Põgenemiseks kasutatud autod leiti Stockholmi ühest äärelinnast põlenuna ning veel eile õhtul polnud politseil aimu, kes selle varguse toime pani.

Securitasel tekkis pärast nii suure summa vargust probleeme piisava rahakoguse lisamisega Stockholmi sularahaautomaatides.

Stockholmi sularahaautomaatide töökorras hoidmiseks tuli hakata mujalt Rootsist sularaha juurde vedama.

Vargad valisid varguse toimepanekuks sobiva aja, sest suuremas osas Rootsi firmades on just 34. nädalal palgapäev. Selle tõttu oli ka Securitase seifides rohkem sularaha.

Kogu Rootsis on umbes paarkümmend pangaautomaatide jaoks mõeldud sularahaseifi, millest suuremat osa haldab turvafirma Securitas.

Politsei kinnitas, et selline rahavargus on Rootsis väga haruldane. Politseil on ka andmeid, et Stockholmi kesklinnas enne röövi toimunud pangaautomaadi plahvatus oli mõeldud politseinike tähelepanu eemalejuhtimiseks.

Hetkel kuum