Ülo Toomsalu • 7. oktoober 2005 kell 6:02

PM: Tallink võib lähiajal minna Tallinna börsile

Tallink Grupp on valinud IPO korraldajateks Citygroupi kõrval Ühispanga ja Suprema ning võib juba sel aastal oma aktsiad Tallinna börsil noteerida.

Avaliku aktsiamüügi (IPO) peakorraldajaks valiti Citygroup juba suve alguses. Augusti alguses ehk veidi enne uudist, et Ühispanga eksjuht Ain Hanschmidt sai Tallinki suuromanikuks, valiti emissiooni Eesti-poolseteks korraldajateks investeerimisfirma Suprema ja Ühispank, kirjutab Postimees.

Samas alustati läbirääkimisi finantsinspektsiooni ja Tallinna börsiga ettevõtte aktsiate Tallinna börsil noteerimise võimalikkuse üle.

Kui varem peeti võimalikuks, et Tallinki aktsia noteeritakse Helsingis, siis Ida-Euroopa suur populaarsus investorite hulgas on kaalukausi kallutanud Tallinna börsi kasuks, kus Tallinkist võib saada Eesti Telekomi kõrval suuruselt teine ettevõte.

Samas oleks Tallinki vabalt kaubeldavate aktsiate hulk suurem, mistõttu võib sellest saada börsi likviidseim ehk enim kaubeldav aktsia.

Vihjates börsile mineku eelsele vaikivale perioodile, ei tahtnud ükski pool eile kommentaare anda.

Samas on Tallinki aktsia kallinenud augusti alguse 60 kroonilt kolmapäevaks 84 kroonile ehk ligi 40 protsenti.

Hanschmidt on põhjendanud Tallinki aktsia järsku kallinemist enda tööleasumisega firmasse, kuid asjatundjad peavad siiski tõenäolisemaks, et hinnatõusu põhjustas börsilemineku soovi lekkimine.

Hetkel kuum