ÄP fototoimetus • 10. oktoober 2005 kell 22:00

Ettevõtja süüdistab Harku valla juhte

?Mul on vallaelanikuna ja siin töötades jäänud silma mitmed imelikud asjad meie Harku valla juhtimises,? selgitas Braunbrück, ?sellepärast olen teatud kahtlasi tehinguid juba pikemalt iseseisvalt uurinud ja otsustasin enne eelseisvaid valimisi neist ka prokuratuurile teada anda.?

Esimeses episoodis kirjeldab Braunbrück 2003. aastal vallavanem Sulev Roosi ja kinnisvaraarendaja vahel sõlmitud lepingut, mille sõlmimiseks polnud vallavanemal vallavalitsuse volitust. Lepinguga võttis Roos vallale üle 2 miljoni kroonise kohustuse.

Teises episoodis teavitab Branbrück prokuratuuri sellest, et palgalised vallajuhid on aastaid saanud hüvitist vallavalitsuse liikmelisuse eest. Selliselt on vallajuhtidele aastatega makstud hüvitist ligi miljoni krooni ulatuses.

Kolmandas episoodis süüdistab Braunbrück vallajuhte ulatuslikus keskkonnareostuses ja muinsuskaitseobjekti hävitamises Ilmandu külas. Kuna vald on seadusevastaselt andnud maa-ala Paljassaare veepuhastusjaamast pärineva settemuda hoiustamiseks, on tegu olulise keskkonnareostusega.

Neljanda teate on Braun­brück esitanud valla ajalehe Harku Valla Teataja väljaandmise kohta, mida vald hakkas 2005. aasta algusest tellima ASilt Eksklusiiv riigihanketa. Ajalehe eest makstav hind on Braunbrücki hinnangul arusaamatult kõrge.

Autor: ÄP

Hetkel kuum