Ülo Toomsalu • 12. oktoober 2005 kell 5:53

PM: Hanschmidt nõuab suvilaehitajailt miljonit

Ain Hanschmidt on aastaid kohut käinud kahe väikese ehitusfirmaga, nõudes neilt mahapõlenud suvemaja eest enam kui miljonikroonist kahjutasu.

Tallinna ringkonnakohus langetab järgmisel nädalal otsuse, kas kaks ehitusfirmat, Jare ja Haapsalu Paekivi peavad maksma Hanschmidtile 1,3 miljonit krooni kahjutasu suvemaja eest, mis ligi kuus aastat tagasi maani maha põles, kirjutab Postimees.

Haapsalu väike ehitusfirma Jare, mis ots otsaga kokku tulemiseks veel mitme asjaga tegeleb, ehitas toona pangajuhi ametit pidanud Hanschmidtile palkidest rookatusega suvila kuue aasta eest Keibu lahe äärde Lääne- ja Harjumaa piiril.

Hanschmidtid tulid 1999. aasta jõule veetma äsjavalminud majja. Kamina kütmisest läks põlema vahelagi ja sealt edasi kogu maja. Süüdistades ehitajaid oskamatuses, hageski Hanschmidt ehitusfirmasid.

«Ise nad [Hanschmidtid] kütsid, kuigi neile öeldi, et kaminat ei tohi kütta,» kirjeldas oma seisukohta juhtunust ehitusfirma Jare esindaja Meelis Tomson.

Kurja juure ? kamina ? ehitanud Haapsalu Paekivi juhataja Karel Palmar on napisõnaline. «Ei tea, kui palju ma öelda võin, uus kohtuotsus tuleb oktoobris,» ütles ta.

Pärast viis aastat kestnud pingutust jõudis kohtusüsteem esimese lahendini tänavu veebruaris. Ehitusfirmad jäid süüdi.

Jare esindaja Tomson kinnitas, et kamina ehitas firma Hanschmidti enda tellimusel ja jooniste järgi, ega mõista, milles üldehitajat süüdistada.

Hetkel kuum