Ülo Toomsalu • 28. oktoober 2005 kell 5:30

EPL: Liikluses anarhia põhjustanud Narva maantee remonditöö lõpeb

Täna avatakse rekonstrueeritaval Narva maanteel mõlemasuunaline liiklus, mis lõpetab Maardu?Valgejõe teelõigul kogu suve kestnud liiklusanarhia.

?Terve suve olen seal liikluseeskirju rikkunud, sest muidu poleks graafikus püsimine võimalik,? tunnistas eile üks karistuse hirmus anonüümseks jääda soovinud SEBE liinibussi juht Eesti Päevalehele.

Veel mitu tema kolleegi tegid paha nägu, kui kuulsid, et juttu tuleb Maardu?Valgejõe rekonstrueeritavast teelõigust, kus veel eile oli liiklus ligi kolmekümnel kilomeetril suunatud vastassuunavöönditesse ja sõidukiirust üldjuhul piiratud 70 kilomeetrini tunnis.

Viimastel päevadel järsult halvenenud ilm raskendas liiklust Tallinna?Narva maantee rekonstrueeritava teelõigu kilomeetritel 17,4 kuni 62,4. Lund täis sadanud liiklusmärgid lubasid vaevu aimata, kus on vaja keerata vastassuunavööndisse. Niigi segaseid liiklusolusid halvendas seegi, et hulk liiklusmärke oli pikali sõidetud või tuule tõttu pikali kukkunud.

Eile pärastlõunal teatas maanteeameti europrogrammide osakonna juhataja Urmas Konsap, et töövõtja Skanska EMV ja liiklusjärelevalve koostöös taastatakse liiklus Maardu?Valgejõe teelõigu mõlemas suunas juba täna. ?Töötsoonides jäävad küll kehtima kiirusepiirangud,? ütles Konsap.

Ta lisas, et maanteeameti ning Skanska vahelise lepingu lõpptähtaeg on 26. november ning selleks ajaks on ehitaja lubanud kõik tööd lõpetada.

Hetkel kuum