6. november 2005 kell 22:00

Viisnurk teenis kolmandas kvartalis 400 000 krooni kasumit

Mullu kolmandas kvartalis oli Viisnurga kasum ligi 3 miljonit krooni.

Kvartalikäive oli 47,3 miljonit krooni. Kolmanda kvartali tulemustele avaldas mõju divisjonides juulikuus toimunud korraline kollektiivpuhkus, teatas firma.

Viisnurga üheksa kuu müügitulu oli 165,8 miljonit krooni ning puhaskasum 6,8 miljonit krooni. Võrreldes eelmise aastaga on ettevõtte 9 kuu kasum peaaegu kahekordistunud. 2004. aasta 9 kuu puhaskasum oli 3,5 mln krooni.

Ehitusmaterjalide divisjonis on 9 kuu müügikäive tõusnud 3 miljoni krooni võrra, kuid kasum on langenud 4 miljoni võrra, 11 miljoni kroonile.

?Divisjoni kasumlikkuse vähenemine on tingitud ühe põhitoote ? üldehitusplaatide konkurentsisituatsiooni mõningasest pingestumisest nii Eestis kui ka teistel sihtturgudel,? selgitas firma.

Mööblidivisjoni seis on firma hinnangul plaanipärane, 9 kuu müügitulu on langenud 30 miljoni võrra, 90 miljonile kroonile, kuid kasum on kasvanud miljoni võrra. ?Divisjonil on stabiilne kliendiportfell ning oluliselt paranenud kulustruktuur, mis võimaldab teenida kasumit ka väiksemate müügimahtude juures,? seisab aruandes.

Autor: Lauri Matsulevit?

Hetkel kuum