Valitsus otsustas täna isegi mitte analüüsida riigifirmade börsile viimist

Annika Matson 26. jaanuar 2006, 12:24

Valitsus otsustas tänasel istungil isegi mitte analüüsida võimalust erastada sellised riigile kuuluvad firmad nagu Tallinna Sadam, Eesti Energia ja Eesti Post.

See tähendab, et valitsus otsustas isegi mitte kaaluda nimetatud firmade vähemusosaluste börsil noteerimise otstarbekust.

'Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ülesannetest võeti maha osade riigifirmade erastamise vajalikkuse otstarbekuse analüüsimine,' selgitas valitsuse meedianõunik Martin Jaško.

Seda ei hakata tema sõnul isegi mitte analüüsima, kas riigi firmade vähemusosalused võiks noteerida börsil, kuna praeguse valitsuskoalitsiooni ajal on kokku lepitud, et strateegiliselt tähtsaid infrastruktuuri ettevõtteid ei erastata ja sel puhul pole ka otstarbekas seda teemat analüüsida. Seega on see teema nüüd valitsuse päevakorrast maas.

Ettepaneku viia osa Eesti Energiast ja Tallinna Sadamast börsile, tegi mullu kevadel toonane rahandusminister Taavi Veskimägi. Juba siis olid selle vastu toonane majandusminister Andrus Ansip ning rahvaliitlased.
Samas on nii Tallinna Sadam kui ka Eesti Energia teatanud, et oleksid kohe valmis börsile minema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing