Nool kutsub mantlipärijaid vaatama

Mikk Jürjens 03. veebruar 2006, 00:00

Juba üheksandat korda toimuv mitmevõistlus ei jää tasemelt oma eelkäijatele alla. Sarnaselt möödunud aastatega on kohal mitmed maailma tipud, lisaks on oodata väga kõrgetasemelist duelli kahe eestlase Kristjan Rahnu ja Mikk Pahapilli vahel.

"Julgen loota, et sel korral ületavad 6000 punkti piiri vähemalt viis meest," on võistluse peakorraldaja Erki Nool optimistlik. "Heas vormis ja suurte plaanidega lähevad võistlema nii Rahnu kui ka Pahapill, ka neid loen mainitud viie mehe hulka." Eestlastele tulevad konkurentsi pakkuma eelmisel aastal Noole järel teisele kohale jäänud noor Andrei Krautšenko, kümnevõistluse maailmarekordimees Roman Šebrle ja ameeriklane Jon Ryan Harlan. Kokku on end kirja pannud 18 atleeti.

Praegu Reval Hotels Cupi nime kandev võistlus sai alguse 1998. aastal, mil Erki Nool koostöös Reval Hotelligrupiga korraldas vast valminud Tallinna Spordihallis kõrgetasemelise rahvusvahelise mitmevõistluse Erki Nool Reval Cup nime all. Juba teisel võistlusaastal tunnustati Reval Hotels Cupi Euroopa Kergejõustikuassotsiat-siooni poolt: lisaks ametlikku võistluskalendrisse pääsemisele on Reval Hotels Cup seni ainus mitmevõistlejate talvine jõuproov maailmas.

Noole enda sõnul pole võistluse olemus ja tähtsus ei osalejate ega ka publiku suhtes oluliselt muutunud. "Kõige positiivsem ja tähtsam on see, et oleme üheksa aastaga jõudnud olukorda, kus saame pealtvaatajatele pakkuda kahe Eesti oma kergejõustiklase kõrgetasemelist vastasseisu, mida pingestavad Madis Kallas ja Andres Raja, kes samuti korralikku tulemust ihaldavad," selgitab Nool. Küsimusele, miks mullu võistluse võidukalt lõpetanud olümpiavõitja ise rajale ei astu, vastab mees naerdes. "Kui Jon Arnar Magnusson alles mõni aeg tagasi minulegi üllatuseks kutsele jaatavalt vastas, tuli muidugi tahtmine ise ka võistlustulle astuda, ent ettevalmistusaeg jäi lühikeseks," muigab 35aastane Nool, kes aasta eest ainsana 6000 punkti ületada suutis. Praegune võistluse rekord, 6358 punkti, kuulub 2000. aastast Roman Šebrlele.

Eemale jäävad teiste hulgas eestlastele tuttav Tomaš Dvorak, kes juba mõnda aega vaevleb külmetushaiguse küüsis, valitsev maailmameister Brian Clay, kes sai äsja isaks, ja kogu Venemaa koondis, kellele on antud käsk osaleda Venemaa meistrivõistlustel.

Läinud nädalavahetusel püstitas ameeriklane Trey Hardee 6208 punktiga hooaja tippmargi, mis mängib Reval Hotels Cupil märkimisväärset rolli. "Et pääseda sise-MMiks USA koondisesse, tuleb Jon Ryan Harlanil see tulemus üle teha," teab Nool rääkida. Teise olulise tulemusejahtijana mainib ta Mikk Pahapilli, kellel tuleb MMile pääsemiseks koguda rohkem kui 6080 punkti. Noormehe senine isiklik rekord sisetingimustes on 5703 punkti.

Ühe päeva pilet Tallinna Spordihalli maksab 150 krooni, õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele 75 krooni. Kahe päeva pileti eest tuleb külastajatel välja käia 250 krooni, õpilased, üliõpilased ja pensionärid pääsevad sisse poole hinnaga. VIP-tribüüni pileti hind on 500 krooni, alla 150 sentimeetri pikkused lapsed pääsevad sisse tasuta.

Kõige väikesematele on ka sel korral spordihalli tekitatud laste huvinurk, kus toimuvad lõbusad teatevõistlused erinevatele vanusegruppidele, kus saab joonistada, meisterdada ja suu magusaks teha.

Paralleelselt võistlusprogrammiga toimuvad mõlemal päeval ka noorte sportlaste mõõduvõtud päris võistlusrajal. Ülekandeid mõlemast võistluspäevast pakub TV3.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:36
    Otsi:

    Ava täpsem otsing