Balbiino tõusis turuliidriks

Liis Kängsepp 08. veebruar 2006, 14:08

Uuringufirma AC Nielseni andmetel tõusis Balbiino mullu augustis jäätiseturu liidriks. Mullu teenis ettevõte 322 mln käibe juures 4 mln kasumit.

„Balbiino jaoks oli möödunud aasta väga edukas nii Eestis kui ka eksportturgudel,” rääkis AS Balbiino juhataja Riho Niils. „Balbiino populaarseim üksikjäätis Vanilla Ninja on ühtlasi Eesti populaarseim jäätis.'

Niilsi sõnul oli Balbiino käibekasvu peamiseks allikaks lisaks ekspordikasvule Balbiino kohukeste turuletoomine. Kohukesed moodustasid Balbiino 2005. aasta käibest 26 miljonit krooni, millega saavutati 20%-line turuosa.

Balbiino turundusjuht Teet Anier ütles, et väga õnnestunuks võib pidada Balbiino sisenemist Soome turule.

„Täna oleme esindatud pea kõigis suuremates Soome jaekettides – ühtekokku enam kui 900 kaupluses,” märkis Teet Anier. „Esimesel aastal müüsime Soomes 2 miljonit jäätist, kõige populaarsemaks osutus Raks 6-pack ning seejärel Nova. Käesoleval aastal oleme eesmärgiks seadnud Soome ekspordimahu kolmekordistamise, mis praeguse kasvutempo juures tõenäoliselt ka õnnestub.”

Balbiino ekspordib oma toodangut lisaks Soomele ka Lätti, kus ettevõttel on 10%-line turuosa, ning Leetu ja Saksamaale. Lähiaja prioriteediks on sisenemine Rootsi jäätiseturule. Balbiinole kuulub ka ligi 50% Eesti sügavkülmutatud toiduainete turust. Balbiino tõi esimesena Eestis turule jäätise kauplusauto Jätsiabi, mis on Balbiino edukaim kauplus. 2006. aasta kevadest alustab Jätsiabi ka Tartus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing