Keskkonnaminister Villu Reiljani umbusaldamine kukkus Riigikogus läbi

ÄP 16. veebruar 2006, 00:00

Villu Reiljan ütles eile Riigikogu ees, et merereostuse oht on Eestis suurim keskkonnarisk. Valitsused on tema sõnul reostusetõrje tõhustamiseks samme astunud, kuid valdkonda on ebapiisavalt investeeritud, vahendas ETV24.

"Tuleb tunnistada, et ei ole vajalikke otsuseid sündinud, sest ohtu on alahinnatud. Valdkonnaga tegelevate ministrite taotlusi ei ole piisavalt kuulatud," ütles Reiljan. "Saatuslikuks on saanud aga asjaolu, et sisejulgeoleku küsimused ei ole võimaldanud siseministeeriumil reostusetõrjet prioriteediks seada."

Reiljan tunnistas, et ei ole piisava aktiivsusega arendanud koostööd siseministeeriumiga. "Osa vastutusest langeb ka minule - kahte ministeeriumi ei saa korraga juhtida," sõnas keskkonnaminister.

Reiljan ei olnud nõus, et ta oleks pidanud ise tagasi astuma. "Keskkonnale on minust palju rohkem kasu, kui saan seda asja ajada, kui siis, kui ma ei saa seda asja ajada," lisas Villu Reiljan.

Rahvaliidu koalitsioonipartnerid Keskerakond ja Reformierakond teatasid enne umbusaldushääletust, et nad ei toeta Villu Reiljani umbusaldamist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:46

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing