Vabadussõja sammas rajatakse riigi ja linna koostöös

28. veebruar 2006, 18:09

Peaminister Andrus Ansip ja Tallinna linnapea Jüri Ratas arutasid tänasel kohtumisel riigi ja linna koostöövõimalusi Harju mäele Vabadussõja samba püstitamisel.

Linnapea Jüri Ratase hinnangul võiks monumendi statuudi koostada riik ning edasised kavandivõistlused ja reaalse ehitustöö korraldamine jääks Tallinna linna kanda. “Kui riik linnale sellise võimaluse pakub, siis saab Tallinn selle austava ülesandega kindlasti hakkama,” lausus Ratas.

Peaminister Andrus Ansip kinnitas valitsuse soovi vabadussamba rajamisega mitte viivitada. “Vabadussõja samba püstitamine on eelkõige riigi kohus, kuid seda on võimalik teha vaid ühiselt Tallinna linnaga. Sellise üleriikliku tähtsusega projekti puhul on igakülgne koostöö vajalik,” ütles Andrus Ansip.

Kohtumisel arutati ka mitmeid Eesti linnasid läbivate ohtlike veoste teemat. Jüri Ratase sõnul ohustavad plahvatus- ja saasteohtlikud veosed paljude inimeste elukeskkonda ning selliste küsimuste reguleerimisel peaks kohalike omavalitsuste sõnaõigus olema oluliselt suurem. “Kindlasti ei saa lahenduseks olla kõigi linna läbivate ohtlike veoste keelamine, kuid linn peaks saama reguleerida näiteks nende liikumise aega ja mahtusid,” ütles Tallinna linnapea.

Kohtumisel arutati veel pealinna staatust sätestava seaduse võimalikku väljatöötamist. Ansipi sõnul oleks aeg loobuda selle käsitlemisest tabuteemana ning reaalselt välja selgitada need probleemid, mis vajaksid riigi ja Tallinna vahel eraldi reguleerimist. “Kui selline analüüs näitab, et teemat on vaja seaduse või lepingu tasemel reguleerida, siis tuleb nii ka toimida. Pealinna seadus ei tohiks olla eesmärk omaette, eelkõige peab lähtuma reaalsetest vajadustest,” ütles peaminister.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing