Tallink soovib osta Kreeka firma Läänemere liinid

Indrek Kald 21. märts 2006, 00:00

Leping peaks sõlmitama lähiajal, teatas eile Soome leht Kauppalehti.

Superfast Ferriesi Kreeka omaniku, börsifirma Attica juhatuse liige Yannis Criticos tunnistas, et Tallink on huvitatud nende laevadest ja Läänemere liinidest. "Olen teadlik Tallinki ostusoovist. Kuid ma ei saa paljastada, kas me soovime oma Läänemere liine ja laevu müüa," vastas Criticos. Lisaks Superfast Ferriesi liinidele võib Tallink osta ka kolm parvlaeva. Neist kaks laeva suunduvad varsti Turu külje all Naantalis asuvasse laevaremondidokki.

Kauppalehti andmetel viitab kahe laeva remont dokkides sellele, et Superfast Ferries lahkub Läänemerelt.

"Ma ei soovi seda kommenteerida, kas me jätkame seal laevaliiklust," lisas Criticos.

Reisilaevafirma Attica aktsia tõusis eile Ateena börsil 8,5 protsendi ehk 36 eurosendi võrra, 4,6 euroni. Attica aktsia pole olnud nii kõrgel 2003. aasta septembrist saadik.

ASi Tallink Grupp juhatuse liige Keijo Mehtonen ei soovinud Superfastile kuuluvate liinide võimalikku ostu Kauppalehtile kommenteerida. "Proovime esialgu muude tehingutega ühele poole saada," ütles Mehtonen Silja Line'i müügiprotsessile viidates.

Kauppalehti teatel tõuseb Tallink pärast Kreeka firma kolme aluse ostmist suurimaks tegijaks Soome ja Saksamaa vahelises parvlaevaliikluses.

Tallinki suuromanik Enn Pant on varem kinnitanud, et firma soovib tõusta juhtivaks ettevõtteks Läänemere laevaliikluses. "Tallink on huvitatud erinevatest laevadest ning laienemisvõimalustest turul, sealhulgas ka mõnedest Kreeka laevafirmale Attica Group kuuluvatest laevadest," teatas eile Tallinna börsile firma finantsdirektor Janek Stalmeister. Ta lisas, et enne lepingute sõlmimist ei pea ettevõte korrektseks teabega avalikkuses spekuleerida ega levitatud informatsiooni kommenteerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing