Kommest Auto omanik kavandab Rakvere külje alla mitmemiljonilist kaubanduskeskust

Gert D. Hankewitz 27. aprill 2006, 10:36

Kommest Auto omanik Toomas Rüütmann kavandab Rakvere linna külje alla rajada sadu miljoneid maksva kaubanduskeskuse koos jäähalliga, kirjutab Virumaa Teataja.

Rakvere vallavanem Aivar Aruja ütles, et OÜ Margea Invest taotles vallalt detailplaneeringu algatamist Haljala teel Statoli kütusetankla kõrval olevale maatükile, et rajada sinna suur kaubanduskeskus koos jäähalliga.

Margea Invest OÜ juhatuse liige Riina Pello selgitas, et läbi erinevate firmade Kommest Auto omanikule Toomas Rüütmannile kuuluv Margea Invest ostis eraisikutelt maad juurde, et rajada maintiud piirkonda vaba aja ja kaubanduskeskus nimega Põhjakeskus, mille üldpind ulatub 37 500 ruutmeetrini.

Toidukaupadele on keskuses eraldatud kaks korrust, kokku 12 800 ruutmeetrit. Ruumi jätkub veel kõikvõimalikele kauplustele ja vaba aja veetmiseks. Kaubanduskeskuse sisehoovis on parkla, kus korraga leiab koha 594 sõidukit.

Kui firma saab riigilt maad juurde osta, siis on Pello sõnul teise järguna kavandatud ehitada kaubanduskeskuse kõrvale jäähall.

“Taotlus maa ostmiseks on juba antud,” sõnas Pello, kelle ütlust mööda tegeldakse nüüd detailplaneeringu koostamisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing