Rootsi firmajuhid toetavad võimuvahetust

31. august 2006, 10:43

Rootsi mitmed äriliidrid leiavad, et viimased 12 aastat sotsiaaldemokraatide valitsust on küll ja aeg on võimuvahetuseks.

„Valitsus, mis on liiga kauaks ametisse jäänud, hakkab rohkem mõtlema oma eilsete saavutuste kui homse päeva probleemide üle,” tsiteerib tänane Financial Times Ericssoni juhi Carl-Henric Svanbergi juba aasta hakul avaldatud seisukohta. „Valitsuse vahetus oleks tervendav.”

Seda jagavad mitmed firmajuhid, kelle peaargument on, et valitsuse roll Rootsi majanduses on liiga suur. Riik on suurim firmaomanik, mis kontrollib 57 ettevõtet enam kui 200 000 töötajaga. 30% töötajaist on palgal avalikus sektoris võrreldes keskmiselt 15%ga ELis ja USAs.

Äriliidrid leiavad, et Rootsi tänase kiire majanduskasvu taga on majanduse mitme sektori (telekommunikatsioon, pangandus, jaekaubandus, autotööstus) dereguleerimine üheksakümnendatel aastatel. Edasise kasvu kindlustamiseks on vaja seda trendi jätkata.

Peaminister Göran Persson nii ei arva. Peamiseks argumendiks on Rootsi 5,6%ne majanduskasv, mis tema sõnul drastilisi muudatusi ei nõua.

Rootsis toimuvad üldvalimised 17. septembril.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing