vastupidiselt arusaamale, et jõusaalis lihased kasvavad. Selle tunde tekitab lihaste verevarustuse aktiviseerumine.
Mida intensiivsem on treening, seda aktiivsem on ka lihaste lagundamisprotsess. Seega trenni käigus me ei ehita ega kasvata lihaseid, vaid lagundame.
Selge on see, et vahetult enne trenni ei ole mõtet tugevat toidukorda sisse süüa. See hakkab segama treeningut, mõningatel juhtudel võib viia lausa oksendamiseni.
Küll aga ei tohiks toidukordade vahe minna liiga pikaks, näiteks süüa lõunasööki ja järgmine kord alles õhtul kodus. Sellisel juhul oleks mõistlik teha kerge toidukord umbes 1-2 tundi enne trenni. Näiteks kerge toidulisa-shake või kohupiim segatult puuviljaga, et jõutaks ka trennis pingutada.
Pärast trenni ei sööda kaks tundi üldjuhul põhjendusega, et rasvapõletus jätkuvat ka pärast treeningut. Samas jätkub ka lihaste aktiivne lagunemisprotsess, kuni see toiduga peatatakse.
On kindlaks tehtud, et organismi võime omastada süsivesikuid langeb oluliselt pärast paari tundi füüsilist koormust. Kui laseme selle kaks tundi trennist mööda, on ka ülesöömiseks suurem tõenäosus, sest nälg on juba väljakannatamatu ja ülesöödud toit talletatakse kiiremini varudesse.
Mõistlik oleks süüa kahe tunni sees pärast treeningut - mida varem, seda parem. Selleks sobib alati kombineerida süsivesikuid, mis taastavad energiavarusid, ja valke, mis peatavad lihaste lagunemisprotsessi.
Enamik inimesi on harjunud kasutama pärast trenni mõnda süsivesikuid sisaldavat spordijooki, kuid kui joogis puudub valk, on lihaste taastumine häiritud, sest ilma valguta pole võimalik ennast sportlikumaks muuta.