ÄP fototoimetus • 31. oktoober 2006 kell 22:00

Selgusid selle aasta parimad terasehitised

Eesti Teraskonstruktsiooniühing kuulutas 26. oktoobril välja konkursi "Terasehitis 2006" parimad objektid.

Tervikobjekti auhinna sai Tartu spordimaja A. Le Coq Sport, insenerliku lahenduse ja teostuse eest Riga Arena hokihalli katusekonstruktsioonid ning arhitektuurse idee eest Eesti Panga galerii.

Tartu spordimaja A. Le Coq Sport arhitekt on Eero Palm, konstruktsioonide projekti tegi Randväli & Karema AS. Spordimaja ehitas Linnaehitus AS ning teraskonstruktsioonid valmistas Trump Metall OÜ.

Riga Arena hokihalli katusekonstruktsioonid püstitasid Maru kontserni ettevõtted Maru Ehitus ja Maru Metall.

Eesti Panga galerii projekteeris arhitektuuribüroo Urbanmark.

"Terasehitis 2006" parimad valis 27 laekunud objekti hulgast žürii, kuhu kuulusid professor Kalju Loorits Tallinna Tehnikaülikoolist, Indrek Allmann Eesti Arhitektide Liidust, Tarmo Lige Eesti Ehitusettevõtjate Liidu esindajana, Toomas Aakre ja Riho Oras Eesti Ehitusinseneride Liidu esindajatena.

Teist korda toimuvale konkursile sai esitada ehitisi, mis on valminud aastatel 2002-2006. Esimest korda toimus terasehitiste konkurss viis aastat tagasi. Siis sai peaauhinna Keila tervisekeskus, (arhitektid Ain Padrik ja Kristi Alamaa).

Konkursi eesmärk on edendada terase kõrgetasemelist kasutamist Eesti ehituses, leida ja esile tõsta ehitisi, mis demonstreerivad terase kui konstruktsioonimaterjali mitmesuguseid rakendusvõimalusi ja eeliseid.

Autor: ÄP

Hetkel kuum