13. november 2006 kell 15:45

Hispaanias varustatakse uued majad päikesepatareidega

Hispaanias on päikesepaneelid nüüd kõigi ehitatavate või restaureeritavate hoonete kohustuslik element, mis peab aitama energiat kokku hoida, vahendas ETV 24.

Hispaania keskkonnaministri Christina Narbona sõnul on see üks osa ehitusseadustiku kaasajastamisest ja energiavajaduse kasvu ohjeldamisest. Senikehtinud ehitusstandardid pärinesid 1970. aastatest ega toetanud energia efektiivset kasutamist.

Seaduse järgi varustatakse uued majad päikesepatareidega, mis peavad andma 30 kuni 70 protsenti vajaminevast kuumast veest, sõltuvalt maja asukohast ja kuuma vee kasutamise määrast. Näiteks kaubanduskeskused ja haiglad peavad päikeseenergiast saama teatud osa kasutatavast elektrist.

Päikeseenergiat ei ole Hispaanias veel laialdaselt kasutusele võetud ja selle osa üldises energiatootmises oli 2005. aastal ebaoluline, sest toetusi on antud põhiliselt tuuleenergia kasutamisele.

Ehituskoodeks jõustub lõplikult tuleva aasta märtsis, kuid selle energiasäästmise meetmeid sätestav osa on kohustuslik alates 29. septembrist.

Hetkel kuum