Mariliis Pinn • 27. november 2006 kell 11:02

Uued lennuturvareeglid tekitasid kosmeetikakottide defitsiidi

Uued lennureisijate käsipagasit puudutavad turvareeglid on suurendanud nõudlust kosmeetikatoodete väikeste pakendite järele, millest kipub aga nappus kätte tulema.

«Reisipakendeid on müüdud hästi. Ja siis on müüdud tühje plastpudeleid, kuhu kliendid saavad suurtest pudelitest oma joogi ümber valada. Nõudlust tühjade pudelite järele on eriti märgata. Meil on neid müüdud ka varem, kuid nüüd on läbimüük veelgi suurem,» ütles Helsingi Stockmanni müügijuht Jaana Tammelin-Aalto.

Kosmeetikatööstus pole jõudnud reageerida uutele nõudmistele. Nn reisipakendeid ehk väikestes pudelites kosmeetikatooteid, on peamiselt pakutud klientidele suvel või mingite teiste toodete lisana vahendas postimees.ee Kauppalehti.

«Need turvaabinõud tulid üllatavalt ruttu ja tööstus ei jõudnud reageerida piisavalt kiiresti,» ütles Berneri ostujuht Minna Sillanpää. «Pakendite arendus võtab oma aja.»

L'Oréali esindaja Nina Laurent ei usu, et väiksemates pakendites tooted ruttu müügile jõuavad. «Neid müüakse suvel ja kampaaniate ajal, kuid praegu pole plaanis toota väiksemates pakendites tooteid juba olemasolevatele lisaks.»

Soome kosmeetikafirma Lumene on valmis väikeste toodete valmistamiseks. «Meil on juba olemas reisimiseks sobiva suurusega pakendeid. Nüüd tehakse neid kindlasti juurde ja tõstetakse rohkem esile,» ütles Lumene turundusjuht Olli Vähänen.

Alates 6. novembrist kehtivad Euroopa Liidus uued lennundusjulgestusnõuded. Nimelt peavad reisijate käsipagasis olevad vedelikud mahtuma ühte ühe liitri suurusesse läbipaistvasse suletavasse kilekotti. Vedelike pakendi maksimumsuurus võib olla aga 100 ml.

Hetkel kuum