Rakvere korterite üüriturg muutub üha aktiivsemaks

06. detsember 2006, 07:50

Kui Rakveres oli teises kvartalis märgata
mõningast hinnatõusu pidurdumist, siis kolmandat kvartalit iseloomustab juba
aktiivsem turg ning nõudluse suurenemine.

Selle kinnituseks on mitmed enampakkumised müügis olevate elamute puhul Rakvere lähiümbruses, kirjutas Tarbija 24. Ostuhuvilisi tekib juurde, kuid müügipakkumisi kipub nappima. See omakorda viitab jätkuvalt stabiilsele hinnatõusule.

Selle aasta kolmanda kvartali korteriturgu iseloomustab 2-toaliste korterite jätkuv hinnatõus ning 3- ja enamatoaliste korterite hinnatõusu pidurdumine. Pakkumiste hinnad on jäänud võrreldes teise kvartaliga samale tasemele. Hinnavahemikud jäävad remontimata korterite puhul 9 000 – 10 500 kr/m² ja remonditud korterite puhul 12 000 – 14 000 kr/m². Uute korterite ruutmeetri hindade puhul jätkub 2-toaliste korteritega võrdne hinnatõus.

Kolmandas kvartalis valmisid ka kaks uusarendust Mõisavälja 3 ja Turuplats 7. Mõisavälja korterid on kõik müüdud ja suurem osa ostjaist ostis endale korterid alaliseks elamiskohaks. Ruutmeetri hinnad jäid vahemikku 14 500 – 18 000 krooni.

Hoopis aktiivsemaks muutus korterite üüriturg. Huvilisteks on noored pered, kellel pole veel lapsi, kuid ka üksikud inimesed, õpilased ja lastega pered. Ka firmajuhid otsivad endale eluaset või firmad esinduskorterit. Nõudlus on kõige suurem möbleeritud 2-toaliste korterite järgi. Kõige olulisemaks peetakse üürikorterite puhul on köögimööbli olemasolu.

Üürihinnad kõiguvad 2500-3000 krooni kuus, seda keskmises seisukorras korterite puhul. Uute, näiteks Turu platsi hoones asuvate korterite puhul ulatub hind 5000-7000 kroonini kuus, millele lisanduvad kommunaalmaksed.

Suuremate korterite üürimise vastu tuntakse vähem huvi ja ka hinnad on suhteliselt madalamad, ulatudes 3500-4500 kroonini kuus, kuid uutes vastvalminud korterites ja renoveeritud korterites on hinnatase taas kõrgem. 1-toaliste korterite üürihinnad jäävad vahemikku 2000-2500 krooni kuus. Ahiküttega korterite turul on nõudlust rohkem kui pakkumist. Linnast välja otsitakse enamjaolt Kadrina, Vinni, Lepna jms Rakverele lähedasse piirkonda, kahjuks on aga nendes piirkondades üürikorterite pakkumine nullilähedane. Rakvere elamute turg on stabiilselt aktiivne ja jätkab vaikset hinnatõusu. Elamukruntide nõudlus on endiselt kõrge Rakvere linna lähiümbruses, näiteks Piiral, Vinnis, Sõmerul, ning sõltuvalt suurusest, asukohast ja juurdepääsuvõimalustest jäävad turuhinnad vahemikku 30-150 kr/m².

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2006, 07:50
Otsi:

Ava täpsem otsing