Ansip Ekspressi artiklit Reiljani kohta laimuks ei pea

22. detsember 2006, 13:09

Peaminister Andrus Ansipi sõnul päris
valeks kõike Ekspressis kirjutatut maadevahetustehingute kohta pidada ei siiski
saa.

"Ka mulle on selles artiklis äratuntavat ja seda mis kindlasti vastab tõele ja mis ei ole meeldiv," ütles Ansip Reporterile.

Mida ta täpselt silmas pidas, Ansip täpsustada ei tahtnud. Küsimusele, kas need faktid puudutaksid Villu Reiljanit, vastas Ansip muigvel näoga, et kindlasti puudutaksid.

Kaitsepolitseil on lint endise keskkonnaministri Villu Reiljani vestlusest ehitusfirma Merko Ehituse suuromaniku Toomas Annusega, kirjutas selle nädala Eesti Ekspress.

Lehes seisab, et uus aasta algab Reiljanile süüdistuse esitamisega.
Uurijate arvates räägivad mehed maadevahetusest ja pistise andmisest. Politsei võib üritada asja üles ehitada väitele, et Reiljan pressis altkäemaksu välja ja Annus pidi õnnetu ohvrina maksma.
Ehk kaitsepolitsei võib pakkuda ärimehele võimalust tunnistada Reiljani vastu.

Rahvaliidu esimehelt Reiljanilt saadikupuutumatuse äravõtmine oli kavas enne jõule, kuid seoses õiguskantsler Allar Jõksi puhkusega lükkub see edasi uue aasta algusse. Jõks sõitis möödunud nädalal Taisse ja naaseb tööle 2. jaanuaril.

Villu Reiljan nimetas artiklit Ekspress poolseks laimuks ja otsustas kaevata lehe kohtusse.
"Ma austan igati ajakirjandusvabadust ning hindan väga meedia rolli avaliku võimu üle valvamisel," selgitas Villu Reiljan.

"Samas on teatud eetiline ja õiguslik piir, millest ajalehed ei tohiks üle minna. Poliitikuna on mul paks nahk, kuid laim ja solvangud mõjutavad minu lähedaste elu. Viimaste kuude jooksul on Eesti Ekspress minu kohta korduvalt valetanud ja levitanud alandavaid väiteid. Tänane artikkel oli viimane piisk, mis karika üle ajas. Sellise "jõulukingituse" tegemine on lihtsalt alatu."

Toomas Annus on kinnitanud, et Villu Reiljan ei ole temalt pistist küsinud ega ole Annus seda maksnud. Kaitsepolitsei esindaja on samuti väitnud, et Eesti Ekspressi artiklis on kellegi väited või fantaasiad, mitte tõendamist leidnud faktid, teatas Rahvaliit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
22. December 2006, 13:44
Otsi:

Ava täpsem otsing