Villu Reiljan kaebab Eesti Ekspressi kohtusse

Mariliis Pinn 21. detsember 2006, 14:43

Rahvaliidu esimees Villu Reiljan otsustas
kaevata Eesti Ekspressi kohtusse.

"Ma austan igati ajakirjandusvabadust ning hindan väga meedia rolli avaliku võimu üle valvamisel," selgitas Villu Reiljan. "Samas on teatud eetiline ja õiguslik piir, millest ajalehed ei tohiks üle minna. Poliitikuna on mul paks nahk, kuid laim ja solvangud mõjutavad minu lähedaste elu. Viimaste kuude jooksul on Eesti Ekspress minu kohta korduvalt valetanud ja levitanud alandavaid väiteid. Tänane artikkel oli viimane piisk, mis karika üle ajas. Sellise "jõulukingituse" tegemine on lihtsalt alatu."

Toomas Annus on kinnitanud, et Villu Reiljan ei ole temalt pistist küsinud ega ole Annus seda maksnud. Kaitsepolitsei esindaja on samuti väitnud, et Eesti Ekspressi artiklis on kellegi väited või fantaasiad, mitte tõendamist leidnud faktid, teatas Rahvaliit.

Villu Reiljan on oma au kaitseks ka varem kohtusse pöördunud. Tänavu kevadel andis ta kohtusse Postimehe, kes levitas Loode-Eesti naftareostuse ajal keskkonnaministri tegevuse kohta väärinformatsiooni. Esimese astme kohus otsustas, et ajaleht peab väärinfo ümber lükkama.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2006, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing