Arco ennustab väikest kasvu

ÄP 08. jaanuar 2007, 00:00

Arco Vara tegevjuht Viljar Arakas andis reedel aripaev.ee-le online-intervjuu.

Kuidas hindate kinnisvaraturu väljavaateid 2007. aastal? Millisena näete selles Arco osa?

Ootan kinnisvarahindade osas suhteliselt stabiilset aastat, mida iseloomustab siiski mõõdukas kasv.

Arco Vara plaanib 2007. aastal mitte ainult minna kaasa turu kasvuga, vaid turuosa suurendada - seda nii teenindussektoris, arenduses kui ka ehituses. Fondide valitsemise osas tahame koostöös East Capitaliga säilitada kiire mahtude kasvu ja olla aktiivne investor.

Millal saab Arcost miljardilise aastakäibega firma?

See päev ei olegi nii kaugel.

Kui reaalne IPO-plaan teil on?

Kahjuks pean ütlema, et spekulatsioonide, vääritimõistmiste, kuulujuttude ning valesti tõlgendamiste vältimiseks Arco Vara seda teemat ei kommenteeri.

Kuidas on käivitunud Arco Vara Bulgaaria ja Rumeenia operatsioonid?

Oleme oma tegevusega algusjärgus. Käivitame praegu mõlemal turul kinnisvarabüroo tegevust. Sofia büroo avasime septembris 2006. Praegu on meil 14 töötajat ja esimesed tehingud eelmisel aastal ka tehtud. Bukaresti operatsioone alles käivitame, esimene maakler asub tööle järgmisel nädalal, millal alustame ka esimese projekti müüki.

Bulgaaria ja Rumeenia vastu on suur investeerimishuvi Balti riikidest ning suur osa kinnisvarahuvilistest leiab üles ka meie kontorid.

Kas Arco Varal on plaanis siseneda Peterburi kinnisvaraturule?

Arco Vara on alati uutele väljakutsetele avatud ning ma ei välista ega loomulikult ka kinnita meie laienemist Peterburi. Peame Venemaa suuruselt teise linna kinnisvaraturgu igati huvitavaks ja meie strateegiasse sobivaks.

Kui palju sai Arco Vara rahaliselt kahju sellest, et pidi taganema plaanist tõsta Kolde puiestee elamurajooni korterite hindu?

Seda, mida saab rahas mõõta - ütlen, et summad olid suured, miljonites kroonides.

Me oleme avalikult tunnistanud, et tegemist oli selgelt meie veaga, oleme seda enda jaoks hiljem analüüsinud, teinud järeldused, korteriostjate ees vabandust palunud ning edasi liikunud.

Kolde teema lõpetuseks ütlen, et eksivad kõik, isegi suuremad firmad, oluline on, kuidas tehakse vigade parandus, ja väidan, et siin oli meie käitumine igati adekvaatne. Tänaseks on enamik korteriostjatest ka notari juures käinud ning korteri enda nimele vormistanud. Teistel seisab see lähiajal ees.

Täna (reedel - toim.) tuli uudis, et Sõõrumaa firma ostis poole krundist, kuhu tahtsite uhke spaahotelli ehitada, ent Soome partner hüppas alt ära. Kas Sõõrumaa tuli Teile sõbra poolest appi või on tegemist puhta äritehinguga?

Soome partner ei hüpanud alt ära ja tegemist oli üürileandja (Arco) ja üürilevõtja (Holiday Club) suhtega, mida ei saa lugeda klassikalises mõttes partnerluseks. Lihtsalt turukonjunktuur muutus niivõrd palju (ehitushindade hüppeline tõus ja palgatõus hotellinduses), et me koos Holiday Clubiga otsustasime projektist väljuda ning Arco asus uut kontseptsiooni välja töötama väga atraktiivsele kinnistule. Rotermann Eesti omab Ahtri tänava rajoonis väga head kogemust mitme arendusega ja otsustasime oma jõud ühendada. Kosilasi oli teisigi.

Kas on kavas parteisid toetada või muul moel end poliitikaga siduda?

Teatavasti Eestis ettevõtted parteisid toetada ei saa. Isiklikult ei kuulu ma ühtegi parteisse ega ei ole kedagi ka toetanud. Usun, et Arco Vara ja äritegevus pakuvad mulle veel väljakutset aastateks ja enda sidumist poliitikaga plaanis ei ole.

Kas Teil on ka muid ärilisi huvisid peale kinnisvara? Midagi muud, millega kunagi edasi tegeleda, kui kinnisvarabuum läbi saab?

Arco Vara on kinnisvaraturul tegutsenud 15 aastat, seda nii kasvaval kui ka langeval turul. Seega ei plaani me kuhugi kaduda ka siis, kui ajad ei ole enam nii head kui täna. Isiklikult oman väikest osalust küttelahendustega tegelvas ettevõttes Küttemaailm OÜ, kuid olen igapäevategevusest eemal.

Kui kaua näete end tegutsemas praegusel tööpostil?

Tervis on korras, tahe on jätkuvalt firmat edasi arendada ja järjest suuremaid eesmärke saavutada koos oma meeskonnaga ning visioon on olemas - ei näe põhjust taanduda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing