Mariliis Pinn • 5. märts 2007 kell 7:54

Villy valimisblogi: tehtud!

Valimisteni 1462 päeva

Nüüd on nad siis valitud. Järgnevad neli aastat vastutavad just nemad meie käekäigu eest. Just nemad, kellel on järgnevail aastail keskmiselt kaks ja pool tööpäeva nädalas*, kes teenivad selle aja jooksul vähemalt** 2 miljonit krooni pluss enam kui pool miljonit esinduskuludeks.

Tegelikult olid esimesed valimiste lõpulejõudmise märgid õhus juba neljapäeval, mil mu postkasti olid rünnanud usuhullud. Nii see emake loodus oma spiraale teebki - valimised, usuhullud, kiimlevad koerad ja märtsikassid, põua käes kaeblevad talunikud, vihma käes vaevlevad talunikud, jõuluhüsteeria, valimised.

Ja teie, Riigikogu XI koosseis, teadke, et me jälgime teid. Tähelepanelikult.

baromeeter

* Tõusja: Televaataja Tobe komme küll, kuid siiski on telerit poliitpropagandata meeldivam vahtida.

* Langeja: Reklaamiagentuurid, kes peavad järgmiseid megasissetulekuid veel kaks aastat ootama.

päeva pere

* Loomulikult Savisaared. Kirjutan neid ridu neljapäeval, 1. märtsil, kuid teadmiseks, et perekond Savisaar korjas jälle Eestimaa pinnalt mitmeid isikumandaate, pole ju vaja mingeid erilisi hiromandivõimeid.

täpsustused

* * Riigikogu korralised istungid toimuvad jaanuari teisest esmaspäevast juuni 3. neljapäevani ja septembri 2. esmaspäevast detsembri 3. neljapäevani ehk 35 nädalat. Reede on Riigikogu liikmeil mõeldud kohtumiseks valijatega, kuid eks ta kulub siiski niisama tervisekosutuseks ära. Seega on Riigikogu liikmeil aastas 4 × 35 = 140 tööpäeva (riiklikke pühasid arvestamata), mis teebki veidi enam kui 2 ja pool tööpäeva nädalas. Jah, ma tean, et te tegelikult töötate kogu aeg ja see palk on tegelikult selle hingevalu eest liiga väike. Võrdluseks, meil, tavalistel tööinimestel, on keskeltläbi 230 tööpäeva aastas.

* ** arvestatud on absoluutselt väikseima sissetulekuga, arvestusega, et riigi keskmine palk jääbki neljaks aastaks 10 000 kroonile kuus ning Riigikogu lihtliikme palk on 4 riigi keskmist, lisaks saab iga Riigikogu liige esinduskuludeks veel 30% palgast.

Hetkel kuum