Kuigi börsist on viimasel ajal olnud juttu vaid languse kontekstis, tõi lõppev nädal rõõmsaid uudiseid ajakirjandushuvilistele. Nädala algusest saavad kõik, kes usuvad Hans H. Luige enamusomanduses Ekspress Grupi jätkuvasse edusse, väljendada oma usku Ekspress Grupi aktsiaid märkides. Luigeliku kavalusega on aktsiamüük seotud tellijatele antavate soodustustega - Eesti Ekspressi ja Eesti Päevalehe tellijatele on garanteeritud, et nad saavad osta 200 aktsiat.
Kuuldavasti on järgmine tulija kinnisvarafirma Arco Vara. Ametlikult ajab ettevõte küll börsiplaani tagasi, kuid finantsinspektsiooni kommunikatsioonijuhi pillatud lausekatke "me ei saa kommenteerida menetluses olevaid juhtumeid" lubab järeldada, et jutt ettevõtte peatsest avalikuks hakkamiseks pole vaid mull. Baltimaade suurima kinnisvarafirma klientidele tuleks see kindlasti kasuks. Vaevalt et Arco Vara saaks börsifirmana endale enam lubada sellist blamaaži nagu möödunudsügisene katse koorida korterite eest kõrgemat hinda, kui alguses kokku lepitud.
Viisakalt ja ilusate sõnade vahetamisega alanud võimukõnelused jõudsid sel nädalal kõige pingelisemasse punkti - soojade ministritoolide jagamiseni. Oodatult ruulis Reformierakond, kes enda omaks tahab justiits- ja välisministeeriumi.
Samas näib, et ministeeriume ootab erakondade vahel tõsisem ümberjagamine, sest näiteks sots Ivari Padar ei taha sugugi minna tagasi tuttavat põllumajandusministeeriumi juhtima, vaid ihkab hoopis rahandusministriks saada. IRLi peaministrikandidaat Mart Laar aga soovib edaspidi tööl käia välisministeeriumis. Selle üle ma ei imesta, sest kes ei tahaks töötada plekitu renomeega asutuses.
Üllatav on aga asjaolu, et uustulnukaid rohelisi keskkonnaasjade valitsemine üldse ei paelu. Kes ei ihkaks suuri rahasummasid jagavat keskkonnaministeeriumi omale, kuid rohelised on öelnud, et nemad pole huvitatud.
Just nii võib iseloomustada Taani kindlustusseltsi Codan Forsikringi sisenemist Eesti kahjukindlustusturule. Kui eelmisel nädalal levisid kuuldused, nagu oleks mitu ERGO Kindlustuse võtmeisikut lihtsalt sule sappa saanud, siis tegelikult said nad Codanist pakkumise, millest oli võimatu keelduda.
Vähemasti näiliselt algas sel nädalal ka Rahvaliidu reanimeerimisoperatsioon, kui Villu Reiljani asemel asus esmaspäeval erakonda ajutiselt juhtima viimased aastad põllumajandusministrina mööda saatnud Ester Tuiksoo.
Suhtekorralduslikult alustas Tuiksoo erakonna juhtimist (päästmist) täitsa õigesti ehk tunnistas tehtud vigu. Ei julge aga mina Tuiksoo moodi Rahvaliidule optimistlikku tulevikku ennustada. Tõsi, Rahvaliidul on praegu käes hulk omavalitsusi, kuid kui riik sinna enam raha ei eraldata (just niimoodi erakondlikult Eestis raha jagamine käib), siis miks peaksid vallavanemad veel sellesse erakonda jääma? Patriotismist? Kahtlen, sest kes ikka tänapäeval erakonda patriotismist kuulub…