Tööandjad panustavad väljavalitud töötajatele

Merike Lees 02. aprill 2007, 00:00

SEB Eesti Ühispank on kuulutanud välja konkursi ühele kohale SEB rahvusvahelises treeningprogrammis. Tegemist on korporatiivpanganduse töötajaga, kes võetakse töölepinguga tööle, kuid saab võimaluse osaleda sügisest kevadeni toimuvas rahvusvahelises koolitusprogrammis, kirjeldab SEB Eesti Ühispanga personaliarenduse ja koolitusosakonna juhataja Marju Aolaid.

Kursuste lõplik maksumus ei ole veel kokku arvestatud, kuid küünib sadadesse tuhandetesse kroonidesse. Tööandja võtab endale riski, et ühel päeval võib see töötaja lahkuda. Aolaid usub siiski, et tööleping kaitseb firmat selle riski eest. Ta ei nõustunud kommenteerima, kas töölepingus on ka klausel kohustusliku töötamisaja kohta.

Coca-Cola HBC nimetab oma koolitusprogrammi Tulevase Juhi programmiks. Seda korraldatakse kolmandat aastat ja praeguseks on Eestist programmis osalenud kokku neli inimest.

Nõudmised programmi pääsemiseks on kõrged ja sõel tihe: 60 soovijast võeti vastu vaid kaks. Samas on osalejatel võimalus jõuda selgusele enda sobivuses ettevõttega, ettevõte omakorda hindab noore sobivust. Sellega maandatakse ka riski, et töötaja lahkub teise firmasse, selgitab ettevõtte avalike suhete juht Annela Laaneots.

Üks esimestest osalenutest, Rain Koha, on Coca-Cola Eesti kontoris tänaseks töötanud üle kahe aasta. Kolm Coca-Cola HBC Baltikumi praegust Tulevase Juhi programmis osalejat omandavad kogemusi müügiosakonnas. Nendega on sõlmitud tööleping ja makstakse kindlat töötasu.

Coca-Cola HBC Baltikumi värbamisjuht ja Eesti personalijuht Anneli Lille hindab noortelt saadud abi ja uusi ideid mitmesuguste projektide elluviimisel. Firma käsitleb koolitusprogrammi pikaajalise investeeringuna, mis tasub end alles mõne aasta pärast. Kulud püütakse hoida optimaalsed, õpetust jagavad oma maja inimesed.

Falck Eesti tegi oma töötajate seas suurema potentsiaaliga töötajatele kolmeaastase koolituse. Kogunenud uute juhtide reserv, 32 inimest, sai kahe aastaga ammendatud. "Osa neist on lahkunud, viis-kuus töötab ehk vanal positsioonil, kuid ülejäänud on leidnud endale uue koha ettevõtte sees," rääkis personalijuht Eela Velström.

Velström majavälist konkurssi tulevaste juhtide leidmiseks ei korralda. "Falck on suure juhtimisulatuse ja väikese administratiivpersonaliga ettevõtte, me leiame enda järelkasvu altpoolt," kinnitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing