Plastikvõileib ja tüütud lapsed

Ülle Hallik 20. aprill 2007, 00:00

"Ometi kord!" muigab olukorra üle, kus täiskasvanud lapsed elus ettejuhtuvate takistuste peale isakodu kaitsvasse rüppe tagasi tormavad.

Ema-isa on eas, kus võiksid veel kahekesi elust rõõmu tunda. Täiskasvanud pojad seda aga ei märka.

Kas tuleb see paljudele tuttavast teemast või peaosades säravatest Anne Paluverist ja Tõnu Kilgasest, aga Vana Baskini teatri haldusjuhi Marta Oja sõnul on olnud Salme kultuurikeskuse saali 640 kohta selle etenduse aegu pea viimse piletini välja müüdud. Seda vaatamata asjaolule, et Salme kultuurikeskuse asukoht pole külastajate seas just väga armastatud.

Näidendi kohta veel niipalju, et 23 aastat tagasi maailmaesietendunud ja populaarseks kujunenud näidendile kirjutas autor 20 aastat hiljem järje. Loo originaalpeakiri on "Alone Together Again" ning selles on isa-ema Butlerid hädas oma vanematega.

"Plastikvõileib" toob vaataja ette Issanda loomaaia oma suuruses ja mitmekesisuses.

Õigemini muidugi selle inimliku osa, mis õnneks või õnnetuseks on varustatud võimsate kommunikatsioonivahenditega - kuulmise ja kõnevõimega. See, kes oskab mõlemat tasakaalustatud määral kasutada, ei tarvitse alati ise vigu teha, et elus midagi ära õppida.

"Tegelikult on selle loo sisu väga raske ümber jutustada, kui ei taha reeta, mis juhtuma hakkab," selgitas keerutavat näidenditutvustust Vana Baskini teatri trupijuht Jüri Karindi ja paljastas lisaks, et loo keskmes on töötuks jäänud mees, kes otsib uut töökohta. Vaataja võib etendusest kõrva taha panna vana hea tarkuse: kui sa ei tea, kes vea on teinud - räägi inimesega.

Karindi lubas, et naerda saab kõvasti, sest peategelane on üks paras tüüp ning naljakad konfliktsituatsioonid kerged tekkima.

"Plastikvõileiva" Tallinna etendusteks on kodumajata Vana baskini teater saanud kokkuleppele Eesti Draamateatriga, mis võimaldab vabadel päevadel oma väikest saali kasutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:46
Otsi:

Ava täpsem otsing