Vennad Urbid nõuavad maaomanikult 8,6 miljonit

Kadri Jakobson 24. aprill 2007, 00:00

Kui veel mõni päev tagasi oli üleval Urbide 3,1 mln kroonine hagi Tenno vastu, siis eile sai kohtu eelistungil asi uue pöörde. Vendade Urbide esindaja, vandeadvokaat Üllar Talviste esitas kohtule kinnisvara hindamise akti, kus Urbide maja väärtuseks on hinnatud 8,6 miljonit krooni. Just sellise summa eest on lauljad nõus oma kodust välja kolima.

Väidetavalt andis Tenno aastaid tagasi Urbidele loa tema kinnistule Viimsi valda Pärnamäe teele maja ehitada. Kinkelepingut toona ei vormistatud. On teada tuntud tõde, et kui tahad sõbrast ilma jääda, laena talle raha. Nii juhtus ka Urbide ja Tennoga, kelle sõbrasuhted tänaseks otsas on.

"Me pole sinna jõuga, valetades, vassides, keelitades ja meelitades saanud. Ma pole kindel, kas ma saaksin sama kostja kohta öelda, kuid see väljub antud protsessi raamidest," lausus Talviste kohtus Urbide maja saamise kohta Tenno kinnistule.

Talviste lisas, et Urbidel on õigus saada õiglast hüvitist kodu eest, kuhu on pandud üle kümne aasta tööd ja vaeva.

Ann Tenno esindaja kohtus Kenno Vilippov ütles, et kostja sõnul on tegemist jämeda tänamatusega. Ta ütles, et hageja oleks võinud kompromisslepingu esitada nädal varem. "Kahju, et saime selle alles täna, sest hetkel pole see vastuvõetav," ütles Vilippus.

Tenno ei soovinud kohtuasjast täpsemalt rääkida, sest peab seda isiklikuks eluks. Küll ütles ta, et oleks valmis Urbidele 3,1 miljonit krooni maksma, kuid see ei näi vendasid rahuldavat.

Urbid polnud kommentaarideks kättesaadavad.

Kohus jätkub suve lõpul augustis. 11. juunini on Tennol aega vastata hagi täiendamisele ja kaaluda kompromissi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing