Meistrid Jaapanisse jõuproovile

Signe Sillasoo 11. mai 2007, 00:00

SA Innove esindaja Erkki Leetsare sõnul võistlevad Eesti noored WorldSkillsi võistlustel lisaks kokandusele ja mehhatroonikale ka mööblitisleri erialal.

Viimase ametiala noormeistrite väljaselgitamine toimub 16.-18. mail Pärnu kutsehariduskeskuses.

Mail alguses Kuressaare ametikooli ja SA Innove eestvedamisel korraldatud kokanduskonkursi parimateks osutusid Konstantin Urlihh ja Heinrich Liis.

Pingerida kujunes kahe ülesande põhjal. Esmalt tuli teha toite üllatuskorvis leiduvatest toiduainetest, teiseks nõuti kodutööna välja mõeldud neljakäigulise menüü valmistamist.

Professionaalsetest kokkadest koosnev žürii hindas võistlusel hügieeni, majanduslikku säästlikkust, tööplaani, etteantud ajast kinni pidamist, töötehnikat ja tehnoloogiat, maitset, originaalsust ning väljapanekut.

Võistluse parimatel on võimalus paari lähima kuu jooksul harjutada ja praktiseerida oma ala professionaalide käe all. Suve lõpul selgitatakse kahest noorest parim, kes pääseb lõppvõistlusele.

Erkki Leetsare sõnul plaanitakse võistluste korraldamist jätkata ka edaspidi. "WorldSkillsi võistlus toimub üle aasta, kui sel aastal osaleb Eesti kolmel erialal, siis 2009. aastal võiks osaleda näiteks kuni viiel erialal," selgitab ta. Leetsare kinnitusel on plaanis käivitada EuroSkillsi võistlussari, mis hakkaks toimuma üle aasta samuti kui WorldSkills. "Seega oleks igal aastal üks suur rahvusvaheline kutsemeistrivõistlus, millest on võimalik noortel osa võtta," näeb Leetsar ettevõtmise olulisust.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing