Vastavaldatud uurimuse põhjal on naised, kes
töötavad valdavalt meeskolleegide seas, tervemad kui naised, kes töötavad võrdse
meeste ja naiste arvuga ettevõtetes.
Ka meeste puhul esineb haigusi siis vähem, kui töökeskkond on maskuliinsem, kirjutas Rootsi majandusportaal e24.se.
Uuringus, milles osales 2000 enam kui 74 töötajaga Rootsi eraettevõtet, püüti jõuda selgusele, millised faktorid eristavad tervemate töötajatega ettevõtteid teistest.
Stockholmi Karolinska Instituudi professor Magnus Svartengren ütles, et põhjuste üle võib vaid spekuleerida, kuid usub siiski, et põhjus peitub töökohas. Rootsis domineerivad erasektori ettevõtetest 61% mehed (naisi on vähem kui 30%). Ettevõtteid, kus on mehi ja naisi võrdselt, on 33%.
"Usun, et tegemist on sellega, et mehed ja naised töötavad erinevat tüüpi ametitel. Naised ei ole töökoha valimisel nii valivad, kuid mehed jälgivad, et töökoht oleks sobiva struktuuriga ja et seal oleksid olemas muud faktorid, mis muudavad töökoha heaks. Need naised, kes sellistes kohtades töötavad, saavad loomulikult osa sellest, mis ettevõtte terveks teeb," selgitas Svartengren.
Ühtlasi selgus uuringust, et väiksemate ettevõtete töötajad viibivad haiguslehel vähem kui suuremates ettevõtetes. Suurem on haiguslehtede osakaal siis, kui ettevõttes on toimunud välistest oludest tingitud ümberkorraldusi või kui ettevõte on mõne teise firmaga liitunud.