"Homme (täna - toim.) ma lähen tööle, annan krediitkaardid ja toavõtmed tagasi ning teen arvuti puhtaks," ütles ametist taandunud Männik eile. "Aga pikas plaanis võtan suve vabaks. Ma olen 37 aastat tööd teinud ja võin puhata." Kuu aja eest 62aastaseks saanud Männik ei teadnud eile, mida ta pärast suvepuhkust tegema hakkab. "Olen alati öelnud: tööd on tegijal ja und on magajal," lausus Männik.
Männik on põhimõttekindel palgatööline ja on korduvalt öelnud, et temal ärisid ega aktsiaid ei ole. Isegi Telekomi optsioonid tegi ta alati rahaks: mulluste optsioonide eest teenis Männik ligi 450 000 krooni, kuigi pärast makse ja teenustasusid jäi sellest järele 300 000 krooni.
Oma palgatöölise karjääri üle on ta uhke, kinnitades eilegi, et ei kavatse eraettevõtlusse sukelduda.
"Kui ajalehes ilmub nimekiri dividendimiljonäridest, minu nime te sealt ei leia. Olen kogu oma elu olnud palgatöötaja. Olen lihtsalt hommikul üles tõusnud, tööle läinud ja selle eest iga kuu palka saanud," tunnistas Männik tunamullu Postimehele. "Need, kes loeteludes esinevad, on riskijulged mehed. Näiteks Urmas Sõõrumaa - ehitas üles suure turvafirma, müüs Falckile hiigelraha eest maha, vat tema on seal nimekirjas."
Männiku sõnul on rikkad inimesed firma üles ehitanud ja kellelegi, harikult välismaalasele, maha müünud. "Ka palgatöötajana saab teenida raha, oma perekonda toita ja kaunis hästi elada. Aga kui kellelgi on soov rikkaks saada, siis ma ei soovitaks olla palgatöötaja," rääkis ta tunamullu.
Siiski on töölepingu pikkuse ja presidendiks kandideerimise suhtes tema vaated muutusid. Miks ei võiks need nüüdki muutuda?
Kui aasta tagasi (ÄP, 13. märts 2006) arvas Männik, et lahkub Telekomi juhi kohalt aprillis 2008, pensioniea saabudes, siis eelmise aasta lõpus teatas ta oma varasemast taandumisest.
Kuna juhi tippaeg jääb 50. ja 60. eluaasta vahele, siis on Männiku meelest 62aastaselt lahkuda õige tegu, kirjutas Äripäev aprillis (ÄP, 24. aprill 2007).
Samuti ütles ta veel eelmise aasta märtsis (ÄP, 13. märts 2006), et ei ole presidendiks kandideerimisele mõelnud, kuna ei pea end sellele ametikohale sobivaks.
Möödus vaevalt kuu, kui Res Publica teatas (ÄP, 7. aprill 2006), et üks nende presidendikandidaate on Jaan Männik.