Logistika põhimõisted (18)

ÄP 30. mai 2007, 00:00

Koostöö ühe ettevõtte piires ettevõtte allüksuste ja nende töötajate vahel. Allüksused, kes on otsesidemetes klientide või tarnijatega (müügi- ja ostuosakonnad) ja on enamasti nn sisemised kliendid ettevõtte muudele allüksustele.

Köetav ladu, kus hoitakse aasta ringi suhteliselt stabiilne temperatuur (tavaliselt 14-18 YC).

Pidev töö tootesortimendiga, mille käigus teostatakse perioodiliselt ABC-analüüsi. Jälgitakse ka üksikute toodete müügikatteid ja -marginaale ning ühe toote müügi lõpetamise võimalikku mõju muude toodete müügile. Sortimendi haldamine on seotud kompromissi leidmisega toodete sortimendi ja müügikäibe vahel.

Tõhus logistika tööriist, mille abil püütakse läbimõeldud tegutsemise kaudu vähendada laos/tootmises erinevate tooteartiklite arvu peamiselt seisvate ja väheliikuvate toodete arvel. Sortimendi piiramise eesmärk on vähendada laoga seotud kapitali. Sortimendi piiramine ei tohi tuua endaga kaasa käibe vähenemist.

Teatud erigabariidiliste kaupade (vardad, profiilid, kaablid jms) hoiustamiseks kasutatav erikonstruktsiooniga riiul. Üldjuhul ei sisalda tootjate kataloogid selliseid riiuleid ja need valmistatakse eritellimuse alusel.

Logistilise toimingu teostamiseks kuluv keskmine aeg, mis on saadud paljude mõõtmiste/uuringute tulemusel erinevates ettevõtetes.

Standardaegu võib võtta teatud täpsusastmega üldjuhul aluseks arvutuste tegemisel, näiteks tööjõuvajaduse planeerimisel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:32
    Otsi:

    Ava täpsem otsing