"Kasvuhoone ja talveaed vajavad ikka vundamenti ka, kuid selle rajamine on kliendi ülesanne," selgitab Monexest OÜ juhataja Madis Margens. Lisaks tuleb mõelda, kas soovitakse ühe otsaga või küljega vastu majaseina asetsevat triiphoonet. Teisalt peaks see seisma nii, et vajadusel pääseks katet vahetama.
Anu Poed OÜ juhataja Ülle Raudsepa sõnul saab alumiiniumkarkassiga triiphooneid katta lisaks klaasile ka polükarbonaatplaatidega. Klaasidest kallimad polükar-bonaatplaadid on kergemad ja põrutuskindlamad.
Polükarbonaatplaadid pakuvad Raudsepa arvates paremat kaitset UV-kiirte eest ja rohkem varju. Ka saab sellise triiphoone klaasplaatidega triiphoonetest püsti kiiremini.
Alumiiniumist karkassi garantii on Raudsepa andmeil kaksteist aastat ning polükarbonaatplaadil kümme aastat. Paigaldus on igaühele jõukohane ja kõik triiphoone detailid on nummerdatud. Samuti antakse klientidele kaasa põhjalik kataloog.
Triiphooneid saab varustada automaatse aknaavajaga, mis reageerib temperatuurile. Temperatuuri tõustes hakkab aken avanema ning õhtusel ajal jälle sulgub. Lisaks saab kevadise külma ajaks paigaldada triiphoonesse ka väikese petrooleumahju.
Leedu taustaga Minartise triiphooneid vahendava Monika Marki kinnitust mööda saab 14-22 m2 ehitistesse osta küttesüsteemi ja kasutada neid ka talvel.
Monexest OÜ pakub tugevatest alumiiniumprofiilidest triiphooneid suurustega 9,3-27,6 m2 või veel suuremaid.
Meie oleme oma ettevõttes alati kasutanud kilekattega triiphooneid. Esiteks on neid soodsam ehitada kui klaasist või polükarbonaadist triiphooneid. Samas on need seni ka oma praktilist eesmärki igati hästi teeninud, kurta ei oskaks küll millegi üle.
Isiklikult leian, et kasvuhoone puhul ongi kõige tähtsam, et oleks tagatud selle korralik soojapidavus ja kindlasti ka piisav valgustatus, samuti mängib olulist rolli üldine vastupidavus.