Supermanid, ettevaatlikult!

Martin Hanson 11. juuni 2007, 00:00

USAs makstakse toote väärkasutamise kohtusaagades kahjutasusid keskmiselt 25 miljonit krooni.

Parem number aga on see, et 61 protsenti kaebajatest võidab suurkompanii vastu esitatud hagi, seda hoolimata toodetel laiutavatest suurtest hoiatussiltidest ning kasutusjuhenditest.

Eestis pole tarbijakaitseameti teada küll veel toote hoiatussiltide tõttu kohtuasju olnud, ka siinsetest poodidest leiab kummaliste siltidega tooteid.

Tõenäoliselt on kõik sildid lisatud toodetele pärast mõnda pretsedendi loonud kohtulikku lahendit. See tähendab, et kusagil on inimesi, kes lasevad oma lastel nõudepesumasinas mängida või küürivad ennast peldikuharjaga.

Tarbijakaitseameti järelevalvepraktikas on kauplusest leitud naljakaid märgistusi.

"Poes on olnud müüa väikelaste kõristeid, millel on kiri "alla kolmeaastatele keelatud" või hoiatus: "Ära sihi inimesi ega loomi!". Samuti on müüdud naistepluusi, mille märgistuses seisis "Naiste pluus. Koostis: 100% silku"," kommenteeris tarbijakaitseameti esindaja Evelin Koppel.

Tarbijakaitseameti poole pöördutakse seoses kasutusjuhenditega eelkõige seetõttu, et pood ei ole tootega kasutusjuhendit üldse kaasa andnud või kasutusjuhendil puudub eestikeelne tõlge.

"Järelevalvepraktikast võib tuua näiteid, et inimesele on tootega antud üldse vale eseme kasutusjuhend või eesti- ja võõrkeelne kasutusjuhend ei kattu omavahel sisuliselt. Kohtuasju hoiatussiltide pärast tarbijakaitseameti teada ei ole olnud," lisas Koppel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing