Torusid soojusta suvel

Teet Reier 02. juuli 2007, 00:00

Mäletavad ju kõik uudiseid kümnetest külma tõttu veeta jäänud majadest ja pikkadest torumeeste tööjärjekordadest. Kirjeldatud olukordi saab aga lihtsalt vältida, kui torustik korralikult soojusisolatsiooniga kaetakse.

Majades juba olemasolevate või paigaldatavate torude isoleerimiseks on võimalik kasutada mitmeid materjale. Üks võimalus on EPS-isolatsioonimaterjalide tootja ThermiSoli pakutav toruisolatsiooni tootesari.

EPS100F-materjalil tuginev ThermiSoli torukoorikkate sobib mitmesuguste torustike, ventilatsioonikanalite, aga ka seadmete soojustamiseks. Paigaldamise muudab mugavaks ja lihtsaks kahest poolest koosnev toote ülesehitus, kooriku pooled tuleb ümber toru panna ja ühendada. Paigaldamist kergendab kooriku servades olev sulundliide, mis lisaks paigaldamise hõlpsusele väldib ka võimalike külmasildade tekke. Keerulistes oludes saab torukoorikud vajadusel omavahel täiendavalt liimi või kleeplindiga ühendada.

Samad isolatsioonikoorikud sobivad ka pinnases olevate torude soojustamiseks. ThermiSoli EPS100F materjali veeimavus on =5 mahuprotsenti, soojusjuhtivus ?10 (keskväärtus) 0,0352 W/mK, survetugevus =100 kPa ja paindetugevus =175 kPa.

ThermiSoli toruisolatsiooni tootesarja kasutustemperatuuri vahemik on -200 YC kuni +80 YC, kusjuures madalatel temperatuuridel muutuvad EPS isolatsioonimaterjali soojustusomadused veelgi paremaks.

ThermiSoli toruisolatsiooni eripära on lai ja kergesti mugandatav materjali- ja mõõduvalik. Tavaliselt kasutatava EPS100F materjali asemel on võimalik tellida ka EPS150F või EPS200F materjalil põhinevaid toruisolatsiooni toodet. See annab siis vastavalt suurema survetaluvuse ja paindetugevuse ning väiksema veeimavuse. Samuti on võimalik tellida erimõõdulisi isolatsioonikoorikuid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing