Esimesed pildid uppunud Titanicust tehti
alles 73 aastat pärast traagilist õnnetust, milles hukkus üle 1500 inimese.
Vraki leidis Ameerika-Prantsuse ekspeditsioon Dr Robert Ballardi juhendamisel 1. septembril 1985. Kolm päeva hiljem nägi avalikkus esimesi ülesvõtteid laevast, mille täpset asukohta varem ei teatud. Titanic lebab ookeani põhjas umbes nelja kilomeetri sügavusel. Vrakki saadeti filmima mehitamata allveelaev Argo.
Hämmastavaim oli, et laev oli murdunud pooleks. Uurimisrühm ütles, et nende eesmärgiks oli vaid vrakk üles leida ja seda filmida. Mingit plaani laeva sisemusse tungida või selle ülestõstmist ette valmistada neil pole.
Eva Hart, üks laevahuku üleelanutest, ütles, et tunneb selle üle suurt kergendust: "Laev on minu isa ning veel 1500 inimese haud."
Laeva ülestõstmine sellisest sügavusest nii kaua aega hiljem ei ole aga ekspertide sõnul niikuinii võimalik. "Vrakk lihtsalt laguneks tõstmise käigus laiali," ütles Kendall McDonald BBCle.
Vraki ülesleidmiseks läks vaja kahte tipptasemel tehnikaga varustatud uurimislaeva, otsingud kestsid kaheksa nädalat. Vraki koordinaatideks on 41°43'32'' pl, 49°56'49'' lp.
Titanic ehitati 20. sajandi algul Põhja-Iirimaal Belfastis. Esimese reisi võttis ta ette 1912 aastal ning see jäi talle ka viimaseks. 14 aprilli hilisõhtul põrkas laev kokku ookeanis hulpiva jäämäega ning uppus kaks tundi ja nelikümmend minutit hiljem. Õnnetusest pääses eluga 712 inimest.