1976 aasta septembris valmis esimene
kosmosesüstik – korduvkasutatav inimeste ja varustuse Maa orbiidile
saatmiseks ja tagasitoomiseks mõeldud õhusõiduk.
Esimesele süstikule anti nimeks Enterprise. Esialgu pidi nimeks saama küll Constitution, kuid tollal ülipopulaarse telesarja Star Trek austajate palvetele vastu tulles otsustati nime muuta.
Enterprise ei olnud mõeldud kosmosesõitudeks. Esimese süstikuna tehti temaga katselende ning hangiti väärtuslikku infot, mida järgmiste süstikute juures muuta. Esialgu küll kaaluti Enterprise'i kosmosekõlbulikuks kohandamist, kuid pärast teise süstiku Columbia valmimist tehtud muudatused süstiku disainis tähendasid seda, et Enterprise oleks tulnud koost lahti võtta ning osad erinevaile alltöövõtjaile muudatuste läbiviimiseks tagasi saata. See aga oleks läinud liiga kalliks. Uuesti kaaluti Enterprise'i kasutamist pärast Challengeri katastroofi (neljas süstik, mis hävines õhkutõusmisel), kuid selle asemel ehitati põhiliselt teiste süstikute varuosadest seitsmes ja siiani viimane süstik nimega Endeavour.
Suure osa oma aktiivsest teenistusest veetis Enterprise ühelt testilt või näituselt teisele lennates. Olles lõpetanud oma globaalse hea tahte saadiku missiooni, saadeti ta 1985. aastal väljateenitud puhkusele muuseumieksponaadiks.
USA ehitas kokku seitse süstikut, millest viis käisid ka kosmoses ning kolm neist (Atlantis, Discovery ja Endeavour) on siiani teenistuses. Lisaks Challengerile hukkus 2003. aastal ka Columbia.