Investor Tõnise segadus

Kalle Viks 20. september 2007, 00:00

Äripäeva arvamusküljel ilmus eile Tõnis Oja kriitika seoses ASi Viisnurk jagunemisega. Muu hulgas ei mõista Oja, millise ettevõtte aktsiaga kaubeldakse Tallinna börsil Viisnurga nime all alates septembrist.

Kriitikast võtame omaks asjaolu, et Tallinna börsi rutiinne teavitus aktsionäride nimekirja fikseerimisest oleks 13. septembri õhtu asemel pidanud ilmuma sama päeva hommikul. Samas oli Viisnurga jagunemisplaanidest tehtud alates 29. juunist kuus (!) börsiteadet ning avalikustatud juuli alguses nii jagunemiskava kui ka -aruanne ja audiitori arvamus jagunemiskava kohta. Viidatud dokumentides sisaldub põgus ülevaade varade koosseisust ja jaotusest ning ettevõtete tulevikuplaanidest. Tehniliste toimingute ajakava avalikustas Viisnurk (mitte börs, nagu viitas Oja) 4. septembril.

Eeldades, et Äripäeval on sadu kordi rohkem lugejaid kui börsiteadetel, peab Äripäev tunnetama ka vastutust oma lugejate ees. Tuvastama info puudujäägid aegsasti ja püüdma investoritele olukorda selgitada. Seekord tõstatati väärtpaberiturul toimuv keerukas teema lehes viimasel hetkel. Lahmiv kriitika aga investoreid ei aita.

Arvestades, et börsil kaubeldakse alati aktsiatega, mis vahetavad omanikku alles kolm börsipäeva hiljem, kaubeldi enne 14. septembrit senise ASi Viisnurk aktsiatega. 14. septembri hommikust jäi börsil kauplemisse ainult Viisnurga kinnisvara pool (praeguseks ASi Trigon Property Development aktsia). Eile, 19. septembril, kanti investorite kontodele vast asutatud ASi Viisnurk aktsiad (senise Viisnurga tootmise poole aktsiad), millega saab börsil kaubelda noteerimisotsuse jõustumisest, eeldatavasti järgmisel nädalal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing