Kuidas toota rohkem? Palun väga, raamat teeb asja selgeks

ÄP 10. detsember 2007, 00:00

Tootlikkuse juhtimise eesmärk on leida võimalused, kuidas saavutada ettevõttes olukorda, kus väiksemate vahenditega saavutatakse paremaid tulemusi. See ongi kokkuvõtvalt tootlikkuse juhtimine.

Eedo Kalle raamat "Tootlikkuse kasvu juhtimine ettevõttes" annab pildi sellest, mida peaksid ettevõtted tänasel päeval tegema, et olla efektiivsemad.

EASi tegutsevate ettevõtete divisjoni direktori Allar Korjase sõnul on väga oluline juhtida otsustajate ja tootmisega tegelevate spetsialistide tähelepanu tõsiasjale, et tulemused ei tule iseenesest.

"Tootlikkuse juhtimine on üks oluline juhtimisvaldkond, millele kahjuks veel kuigi suurt tähelepanu ei pöörata," tõdeb Korjas.

Autor Eedo Kalle ütleb raamatu sissejuhatuses, et arenenud riikide pikaajalised kogemused näitavad - tootlikkus ei suurene automaatselt ega ettearvatult, vaid kindlate juhtimissüsteemide rakendamise kaudu. Ettevõtte tasandil tähendab see tootlikkuse tervikliku juhtimissüsteemi juurutamist. TPM-süsteemid on arenenud riikides üle 20 aasta kasutusel, kuid tootlikkuse kasvu sihipärane juhtimine ei ole Eestis veel laialt levinud.

Raamat püüab tuua lugejani ettevõtte tootlikkuse kasvu juhtimise meetodeid ning viiteid nende kasutamisele praktikas.

Raamat on müügil orienteeruva hinnaga 125 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing