Loomakaitsjad protestivad Langi otsuse vastu

12. jaanuar 2008, 13:32

Eesti Loomakaitse Selts tahab teisipäeval
anda riigikogu esimehele Ene Ergmale üle 51 000 inimese allkirjad, et protestida
justiitsminister Rein Langi otsuse vastu lükata tagasi lemmikloomade pidamist
reguleeriv kord.

Justiitsministeerium jättis neljapäeval kooskõlastamata põllumajandusministeeriumis valminud lemmikloomade pidamise nõudeid sisaldava üksikasjalise määruse eelnõu, mille sihiks on aidata praktikas kaasa loomade tõhusamale kaitsele ja heaolule, kirjutas Postimees.
Selle sammu peale avaldas kohe nördimust loomakaitse selts. "Tänasel päeval võib inimene panna koera telekakasti elama ja siduda 10-sentimeetrise okastraadi talle kaela ümber," märkis seltsi esindaja Heiki Valner.

"Kui 51 000 inimest ja enamik määruse kooskõlastanud ministeeriume leiab, et loomakaitse vajab muudatusi, siis ma ei saa aru, miks Lang on selle vastu ning arvab, et see teema pole vajalik ja päevakorral. Olukord on meil kohati Valgevene tasemel," kritiseeris ta.

Valneri sõnul ei ole kuidagi kavas laduda uusi kohustusi riigi õlgadele, vaid distsiplineerida loomaomanikke ja anda võimuesindajatele selged reeglid kontrollimiseks ning järelevalveks.

Ka seltsi juhatuse liikme Helen Roosimägi kinnitusel on väga üllatav justiitsministeeriumi arvamus, et loomade olukorra ja pidamistingimustega on Eestis kõik korras.

"Meie selts saab iga päev teateid väärkoheldud ja omanike poolt hüljatud loomade kohta. Selle määruse võimalikult kiire kehtestamine on vägagi põhjendatud," märkis Roosimägi.

Eri ministeeriumide ja mitme loomadega tegeleva seltsi koostöös sündinud eelnõu sätestab levinumate lemmikloomade pidamise nõuded, andes tuge nii loomapidajatele kui ka detailse juhendmaterjali järelevalveasutustele.

Justiitsministeerium kahtleb aga määruse vajalikkuses, kuna lemmikloomade pidamise üldised nõuded ja heaolu põhimõtted on pandud kirja loomakaitseseadusesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. January 2008, 13:31
Otsi:

Ava täpsem otsing