Lihtsalt Kadriorg

Heidi Vihma 18. jaanuar 2008, 00:00

Kadrioru restorani teise korruse restoranisaal oli pühapäeva lõuna ajal üpriski täis. Mõneti riskantne on minna viiekesi populaarsesse kohta ilma lauda ette kinni panemata.

Ja tõepoolest, ainult üks meie seltskonnale sobilik oligi vaba.

Väljas oli ilus hele päev, aga see laud juhtus akendest eemal trepi kõrval olema, igatahes särava päeva jaoks natuke liiga hämaras.

Olime sööma kutsunud eakad sugulased, kes eriti sageli restorani ei satu ja kellele tahtsime pakkuda parimat, seepärast palusime ettekandjal teha meile kahest väiksest aknaalusest lauast üks suurem, kuhu me ära mahuksime.

Nagu ütlesin, oli külastajaid päris palju ja ettekandjatel kiire, ometi tõsteti kaks lauda kiirelt kokku ja saime oma soovitud aknaalused kohad kätte.

Jõulupühad ja aastavahetus polnud veel minevik - maja tervitusjoogina toodi väikesed klaasid hõõgveiniga, kenad suhkruringid servadel. Pühade puhul pakuti tavaroogadele lisaks ka jõulumenüüd, osa roogasid valisime sealt, osa põhimenüüst.

Kuna Kadriorg on puhtakujulise Itaalia köögiga, oli ka pühade erimenüü Itaaliast.

Lisaks tervitusjoogile pakkus maja ooteajaks ka suupisteid: oliive ja tomatisalsat, mõnusalt teravad isuäratajad mõlemad, eriti koos värske krõbiseva saiaga.

Ettekandja oli meie aeglaselt otsustava ja mitu korda ümbermõtleva laudkonna tellimuste kokkukorjamisel kannatlik ja täpne, mulliveed ja mullita veed jõudsid õigete joojateni (seda ei juhtu alati), eri toidukäigud korraldati üksteisele sujuvalt järgnema (mis polegi nii lihtne, kui üks soovib ainult salatit, teine ainult suppi, kolmas kolmekäigulist lõunasööki ja neljas ei tea isegi, kas ta üldse midagi peale veini tahab).

Pole põhjust ükshaaval roogasid ja maitseid kiita - kõik oli suurepärane.

Nii puravikusupp, pardi-ravioolid, kohapeal valmistatud tagliatelled, grillitud mõõkkala, ühesõnaga: kõik, kõik. Justkui Itaalias.

Kadriorg näeb oma moodsa disaini ja helevalgete lauakatete ning valge riidega kaetud toolidega välja vägagi pidulik. Ja see on inimsõbralik, mitte tärgeldatud pidulikkus.

Oli pühapäev, emadel-isadel oli laste jaoks aega ja päris mitu väikest põnni oli restorani kaasa võetud.

Loomulikult tekitavad lapsed alati sekeldusi, korra kuuldus ühest lauast isegi kõva klirinat, ilmselt midagi purunes, aga sellest polnud midagi - killud koristati, lõunasöök läks edasi.

Oli näha, et sellesse restorani julgetakse lapsi kaasa võtta, siin pole nad tülinaks.

Ometi ei mahu Kadriorg tavapärase pere-restorani mõiste alla, see on pigem hästi inimsõbralik gurmeerestoran, kus kõikidel on hea olla: lastel ja vanuritel, armastajapaaridel ja äripartneritel, üksi ja suure seltskonnaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing