GILD Bankers: USA majanduslangus parandab meie töötingimusi

Agnes Ojala 18. jaanuar 2008, 17:25

GILD Bankersi Londoni partneri Tomas
Marcinkuse sõnul mõjutab USA halvenenud majandusseis ettevõtet hästi, kuna enam
investoreid pöörab oma pilgu siiapoole.

„Kõik räägivad, et USA majanduslangus kas algab peagi või on juba alanud. Mis sellest! Meie jaoks parandab see põhimõtteliselt töötingimusi. USAs on vähem põnevaid investeerimisvõimalusi ja kasvavad turud muutuvad investoritele veelgi huvitavamaks,“ valgustas Marcinkus töö telgitaguseid.

GILDi juhtiv partner Rain Tamm lisas, et see on ettevõtte pannud enam vaatama ka Balti riikidest välja. „Balti regioon jääb küll meie põhituruks, kuid just seetõttu oleme hakanud siit välja vaatama. Meie investeeringutest ligi pooled on juba mujal regioonis ja nende osa kasvab,“ rääkis ta.

Tamme sõnul on Ida-Euroopa turud endiselt kuumad. Kui USA peaks majanduslangusesse minema ja ka Lääne-Euroopa ei kasva kuigi hästi, siis on siinne regioon tema hinnangul investorite jaoks ikka huvitav. Seda eelkõige riskikapitali ja alternatiivsete investeeringute poolelt vaadatuna.

Samuti usuvad mehed, et ka siinne majanduse jahtumine on ettevõttele lisatööd toonud. „Aasta tagasi oli kohalikel firmadel väga lihtne raha saada pangalaenuna. Nüüd on see keeruliseks muutunud ja kuna investeerimisplaanid on juba tehtud, siis tullakse meile, et leida uusi osanikke või odavamat laenu kaugemalt,“ märkis Rain Tamm.

„Jah, kõikjal on laenu raskem saada, aga meie keskendume enam private equity’le, mistõttu on meil enam tööd,“ lisas Tomas Marcinkus. „Praegu on turul huvitav hetk, kus erakapitali liigub enam, kuid hinnad lähevad alla. Seda just seetõttu, et laenuturul on rasked ajad.“

Lisaks on turule elavust juurde toonud uued siinsesse regiooni suunatud private equity ja hedge-fondid. Tomas Marcinkuse sõnul otsivad need praegu just väljundeid, kuhu raha paigutada. „Kõik otsivad võimalusi ja ka investeerimiskriteeriumide osas on muututud paindlikumaks. Praegu ollakse nõus ostma ka vähemusosalust, varem aga tuldi vaid ülevõtmispakkumistega,“ kirjeldas ta.

GILD Bankers usub Ida-Euroopa heasse käekäiku ega usu siinses regioonis majanduslangusesse, pidades seda väga ebatõenäoliseks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. April 2008, 16:43
Otsi:

Ava täpsem otsing