Muusikalised küünlavalgusõhtud

Mari Hiiemäe 15. veebruar 2008, 00:00

Tegemist on kolme eripalgelise kontserdiga, mida ühendab kontserdisarja intiimne olemus ja naturaalse küünlavalgusega loodav atmosfäär. Iga artisti päralt on üks õhtu.

Esinejad kasutavad tehnilisi vahendeid minimaalselt, et vana maja loomulikku akustikat paremini esile tuua. Mõnel kontserdil on saatebändis näha küll ka elektrikitarri, kuid võimenduse volüüminuppu ei keerata kindlasti rohkem peale kui hädavajalik.

Küünlavalgusega rikastatud atmosfääris saab kuulaja võimaluse muusikasse hästi sisse elada. Muusikute sõnum mõjub seda isiklikumalt, et see pääseb kõlama suhteliselt väikeses, vaid sada inimest mahutavas saalis.

"Mõte on anda võimalus väikeses kohas ja ruumis näha muusikategemist lähemalt," selgitab kontserdi korraldaja Indrek Ditmann Live Agency Groupist. Lea Liitmaa esinemine "Küünlavalguse" sarjas on näiteks kindlasti midagi hoopis muud kui kontsert Blackyga.

Liitmaa kontserdil pole peale solisti ühtegi Blacky liiget ega ka laulu. Kava sarnaneb pigem laulja viimati ilmunud sooloalbumilt kuulduga.

Rohke Debelaki ansambel "Minu isa oli ausus ise" lahutab publiku meelt nii uute kui ka vanemate lugudega.

Ewert Sundja aga ei tea veel isegi täpselt, milliseks tema esinemisprogramm kujuneb. Kindel on see, et need lood, mida Sundja küünlavalguskontserdil laulma hakkab, on nii värsked, et neid pole veel isegi salvestatud.

Rahuliku muusikaelamuse saamiseks on "Küünlavalgus" suurepärane. Eelkõige on sari mõeldud inimestele, kes ei ole huvitatud ööklubidest või pubidest elamuse otsimisest, kus nimetatud artistid vahel üles astuvad.

"Me ei taha konkureerida nädalavahetuse pidudega," ütleb Ditmann. "Talv on pikk ja pimedad õhtuid palju, anname inimestele võimaluse teistmoodi elamuse saamiseks".

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:52

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing